Крейґ Шерґолд | |
---|---|
Народився | 24 червня 1979 Каршелтонd, Саттон, Великий Лондон, Лондон[d], Англія, Велика Британія |
Помер | 21 квітня 2020 (40 років) ·пневмонія і коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19) |
Країна | Велика Британія |
Знання мов | англійська |
Крейг Шергольд (24 червня 1979 — 21 квітня 2020, англ. Craig Shergold) — британський хворий на рак, який отримав близько 350 мільйонів вітальних листівок, завдяки чому він потрапив до Книги рекордів Гіннесу. Різні варіанти прохання про вітальні листівки від його імені з 1989 року все ще розповсюджуються в інтернеті, що робить це явище однією з найбільш стійких міських легенд.
1988 року Крейґ Шерґолд почав скаржитися на біль у вусі . Після того, як антибіотики не допомогли, 1989 року лікарі діагностували у дев'ятилітнього хлопця те, що вони вважали невиліковним раком головного мозку[1].
Друзі та родичі Шергольда почали надсилати листи з проханням надіслати йому вітальні листівки з метою побити Книгу рекордів Гіннеса, рекорд на той час становив 1,000,065 отриманих листівок[2][3]. Крейґ почав отримувати вітальні листівки з усього світу, включаючи листи від Мадонни та Арнольда Шварценеггера[4].
Фонд «Children's Wish Foundation» долучився до кампанії на ранніх етапах, але швидко припинив брати участь, побачивши величезний обсяг листівок[2].
Кампанія стала успішною, ім'я Шергольда додали до Книги рекордів Гіннеса в травні 1990 року, коли він отримав 16,250,692 листівки з побажаннями[5], повторно його додали туди 1991 року після 33 мільйонів карток.[6]
Рак Шергольда погіршився. Британські лікарі вважали, що у нього може залишитися кілька тижнів життя, запропонувавши родині повернути його додому на цей час. Американський мільярдер Джон Клуге, засновник Metromedia, дізнався про хворобу Шерґольда і організував для нього поїздку до США на новий тип операції. Його прооперували 1991 року в Медичному центрі Університету Вірджинії, де лікар зміг видалити практично всю пухлину, за винятком доброякісного фрагмента[4]. Шергольд згодом виріс здоровою дорослою людиною.
Навіть після одужання, ланцюгова реакція тривала, «листи щастя» й далі надходили за вказаною адресою. До 1998 року він отримав 250 мільйонів листів. У листах його ім'я іноді помилково вказували як «Крейг Шелфорд», «Крейг Стаффорд», «Крейг Шеффорд», «Грег Шервуд», або, особливо популярна у Польщі версія, «Дрейнг Шерольд[7][3].» В Польщі розсилали листівки з адресою Шергольда з проханням до працівників польських державних установ та місцевих органів влади надіслати листівки для оздоровлення «Гарольда Сарида»[8].
Королівська пошта надала дому Шерґольда власний поштовий індекс через обсяг пошти, яку він отримував. Щоб уникнути наслідків, сім'я спочатку скасувала доставку пошти, а згодом переїхала.
З 1989 року Шергольд отримав приблизно 350 мільйонів вітальних листівок. Ставши дорослим, Крейґ не робив жодних публічних виступів, окрім як із проханням зупинити надсилати йому листи[9][10].
Фонд Make-A-Wish також заявляє на своєму сайті, що вони не займаються ланцюжковими листами чи телемаркетингом, і заперечують будь-яку участь у виконанні бажання Шергольда, заявляючи, що це зроблено іншою організацією, яка здійснює побажання. Будь-яка отримана пошта пересилається до центру переробки[11].
1993 року мати Шергольда, Маріон, написала книгу про історію свого сина «Крейг Шергольд: Історія матері»[12]. 10 листопада 2001 року телеканал PAX випустив телефільм «Карткове чудо». У фільмі знявся Томас Сангстер у ролі Шергольда, а також Кірк Кемерон — цинічний репортер[13].
Книга рекордів Гіннеса скасувала цей рекорд і вимагала, щоб люди більше не реагували на будь-які прохання щодо вітальних листівок[14].
Крейґ помер від пневмонії у квітні 2020 року[15].