Летючий шинок

Летючий шинок
The Flying Inn
Жанрнаукова фантастика,
пригодницька,
сатира
Формароман
АвторГілберт Кіт Честертон
Моваанглійська
Опубліковано1914
Країна Велика Британія
ВидавництвоJohn Lane (США)
Methuen (Велика Британія)
ISBN-10:0-312-85215-0
У «Гутенберзі»59239

«Летючий шинок» (англ. The Flying Inn) — науково-фантастичний роман британського письменника Гілберта Кіта Честертона, опублікований у 1914 року. Сюжет розгортається в майбутній Англії, де союз між ісламом і великими економічними державами призводить до введення правил, натхнених законом Корану, який, серед іншого, забороняє алкоголь.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Гамфрі Памп, англійський орендодавець, змушений закрити свій бізнес через нові обмежувальні закони про продаж алкоголю. Через це продаж алкоголю бідним фактично заборонений, а багаті можуть отримати алкогольні напої «за медичною довідкою». Утворивши партнерство з ірландським капітаном Геркулеса Патріком Делроєм, вони починають свою подорож, кинувши у візок лише бочку рому, форму сиру та табличку таверни «Старий корабель». Ці двоє блукають, встановлюючи знак і розповсюджуючи під ним алкоголь; користуючись лазівками в законі, їм завжди вдається уникнути арешту та змов, які виношував лорд Айвівуд, парламентський прихильник заборони, на яку посилається мусульманський ідеолог Місісра Аммон. Історії лорда Айвівуда та його групи аристократів й інтелектуалів (включаючи поета Доріана Вімпола, який зрештою підтримає справу «Летючої таверни», та леді Джоан, яка має змішані почуття до свого двоюрідного брата Айвівуда) декілька разів переплітаються зі сміливими пригодами Делроя і Пампа. Зрештою герої та їх послідовники зупиняють спробу перевороту з боку ісламських військових.

У фінальній сцені щаслива заручена пара Делрой і леді Джоан, відвідують лорда Айвівуда, який збожеволів від уявного гібрису та вважав себе надлюдиною.

Стиль написання

[ред. | ред. код]

Твір, сповнений неймовірних пригод і визначений самим автором як «арлекін», характеризується гумористичним і легким тоном, який реалізується в комічних ситуаціях і частих каламбурах (починаючи від самого імені Гамфрі Пампа). У тексті є численні вірші та пісні, часто представлені як випадкові імпровізації героїв. Проте навіть у цьому творі Честертон не відмовляється висловлювати свої думки, висміюючи його епіграматичний стиль над художніми, суспільними та політичними рухами та теоріями.

Видання українською

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]