Лі Сун Ок

Лі Сун Ок
Народилася1947[1]
Чхонджін, КНДР
Країна Південна Корея
Діяльністьправозахисниця
Знання мовкорейська
Нагороди

Лі Сун Ок (народилась 1947 року) — відома втікачка з Північної Кореї.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народилась 1947 року. Втекла з Північної Кореї разом зі своїм сином в Південну Корею 1996 року через Китай. Після втечі, вона присвятила своє життя боротьбі зі злочинними діями влади Північної Кореї. Вона написала спогади про свій життєпис у країні та шестирічне запроторення до концентраційного табору поряд з містом Кечхон, куди вона потрапила за наклепом.

Вона написала автобіографічні мемуари "Очі безхвостич тварин: тюремні спогади північнокорейської жінки". Лі виступала перед Конгресом США, в ООН та церквах у всьому світі, свідчила про мінімум 6 000 політичних в'язнів тільки у її концтаборі.


Зі слів свідка:

  1. Приблизно 2 мільйони осіб померло від голоду в Північній Кореї за минуле десятиліття;
  2. В концтаборах перебуває приблизно 200 000 тис політичних в'язнів;
  3. Влада КНДР розпоряджається життями своїх громадян в необмежених можливостях, що вказано в офіційному гаслі "Партія забажала - ми ж виконаємо";
  4. Одна з основних цілей влади - воз'єднання двох Корей під владою комуністичного режиму;
  5. Північна Корея - країна державного атеїзму, в ній існує державна квазі - релігія - чучхе. Вірянами цієї ідеології, повинні бути всі громадяни, їм потрібно вірити, що Кім Ір Сен та Кім Чен Ір - боги, що заслуговують поклоніння, молитов, честі, влади та слави. Будь-які думки, що суперечать цим символам віри, заборонені та караються смертю;
  6. згідно з Newsweek International, Північна Корея - країна, де найбільше порушують права людини;
  7. Громадянам промивають мозок, стверджуючи, що країна, де вони мешкають - рай на землі, а мешканці інших країн існують в умовах постійних нещасть та страждань.


Сун Ок стала інвалідом через тортури, котрим вона піддавалась більше року, включно тортури водою. Лі стверджує, що за весь час свого перебування в концтаборі вона стала свідком насильних абортів, випадків згвалтування, дітовбивст, публічних смертних вироків, випробування біологічної зброї на ув'язнених, сильного недоїдання та інших форм нелюдських умов.

Точно не відомо причина її звільнення з-під варти, хоча Лі вважає, що ті ж посадовці, що були відповідальними за запроторення її до в'язниці, були репресовані самі ж, у результаті чого, деякі жертви були "показово" випущені (схожа "показова" серія звільнень була в СРСР 1938 року після арешту Єжова). Вона написала декілька листів з протестами, на той час, ще правившому президентові Кім Ір Сену про жорстке поводження з нею у концтаборі, але не отримала відповіді, проте отримала жорстке попередження від влади про можливі "наслідки", якщо вона не перестане писати подібні листи, то її чекають неприємності. . Пізніше вона перейшла в християнство. Чоловік Лі "зник" у час її перебування в концтаборі, від того часу від нього не було жодних відомостей.

На теперішній час вона мешкає у Південній Кореї.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]