Мауро Бігліно

Мауро Бігліно
Mauro Biglino
Мауро Бігліно
Мауро Бігліно
Мауро Бігліно
Народився13 вересня 1950(1950-09-13) (74 роки)
Турин, Італія
Місце проживанняІталія
Країна Італія Редагувати інформацію у Вікіданих
Національністьіталієць
Діяльністьісторик, есеїст, перекладач, письменник Редагувати інформацію у Вікіданих
Галузьписьменник, есеїст і перекладач[1]
Особ. сторінкаmaurobiglino.com
maurobiglino.it(італ.)

Мауро Бігліно (нар. 13 вересня 1950) — італійський письменник, есеїст і перекладач.[1] Значна частина його робіт зосереджена на теоріях, що стосуються Біблії та історії церкви, включаючи теорії змови, уфологію та гіпотези стародавніх астронавтів[1] (Теорія палеоконтакту). Як він сам заявив, його теорії здебільшого базуються на літературних роботах Еріха фон Денікена та Захарії Сітчина.[1] Бігліно також брав участь у створенні італійських міжрядкових видань Танаха для Edizioni San Paolo в Чинізелло-Бальсамо, Італія.[2]

Біографія

[ред. | ред. код]

Мауро Бігліно після відвідування салезіанської середньої школи Вальсаліце в Турині перебував в частині спеціального піхотного корпусу альпійських військ. Після навчання, проведеного в єврейській громаді Турина, він згодом став перекладачем біблійного івриту в рамках редакційного проекту Edizioni San Paolo, головного видавництва Католицької Церкви, для якого він зробив міжрядковий переклад сімнадцяти книг масоретського тексту Біблії, або дванадцяти малих пророків і п'яти мегілот, переклади, зібране в двох томах «Малі пророки» і «П'ять мегілот». Написав книгу «Chiesa Cattolica e Massoneria» («Католицька церква і масонство»), де заявив, що був масоном і членом італійського масонства більше десяти років до 2000-х років.[1][3][4]

Методологія

[ред. | ред. код]

Спираючись на дослівний переклад Біблії, Бігліно знайшов альтернативне тлумачення Старого Завіту, яке ґрунтується не на різних інтерпретаціях догматів Церкви, а на дослівному значенні цих віршів. Застосовуючи свою методологію «прикидатися»: те, що Біблія та її автори розповідають про те, що буквально сталося, те і має намір передати, Бігліно зміг намалювати цілісну картину тих подій у давні часи, головним героєм яких був не «Бог», а якісь особливі і могутні істоти — природу і походження яких він не досліджує. Бігліно неодноразово стверджував, що його робота зовсім не є нападом на віру чи ідею Бога, а лише на те, що люди говорять про «Бога», зображеного в Біблії.

Він також є співавтором коміксів за його книгами.

Гіпотези

[ред. | ред. код]

Бігліно пропонує дослідити Старий Завіт — у даному випадку Biblia Hebraica Stuttgartensia — використовуючи підхід до перекладу тексту, який, як він стверджує, максимально буквальний, і закликає, в деяких випадках, зберігати оригінальні терміни, а не перекладати. їх взагалі, тому що вони вважаються неперекладними. Зокрема, він виділяє те, що він вважає посиланнями на технологічні знання «Елогім» («Богів»), які б «створили» людину за своїм образом і подобою.

Бігліно представляє гіпотезу, згідно з якою в Старому Завіті термін Елогім означає не одну сутність, а групу розвинених і неідентифікованих істот, які прискорили еволюцію людства за допомогою передових методів генної інженерії, які переміщуються за допомогою літаків (ідентифікованих як інопланетні літаки) — або в будь-якому випадку до пристроїв, оснащених невідомими технологіями і несумісними зі знаннями того часу. Звідси можлива присутність живих істот з інших планет або приналежності до розвинутих цивілізацій, не визнаних офіційною історіографією.

Бігліно, дотримуючись теорій палеоастронавтики, таких як теорії Пітера Колосимо та Захарії Сітчина, ототожнює цих Елогім із богами давнини, такими як єгипетські чи шумерські, які насправді були дуже великою кількістю людей. До Елогім було б включити того самого Яхве — помилково ідентифікованого як «Бог» в єврейській та християнській культурі, — якого майже завжди називають Яхве Елогім Ізраїль (Яхве, Елогім Ізраїлю). Термін Елогім сам по собі не є винятковим для Єгови, але, згідно Ісуса Навина 24:15, він також відноситься до фальшивих ідолів, яким поклоняються вороги аморея та батьки Ізраїлю, які проживають за річкою Месопотамії (за річкою Євфрат), такі як Кемош, Мілком та багато інших, який, таким чином, також був би Елогімом, як і сам Ягве, але який у традиції та міфології ідентифікується як «язичницькі божества».

Про ототожнення «Елогіма» з інопланетянами або, у будь-якому випадку, істотами з інших світів, що еволюціонували, сам Бігліно повідомляє: "Я неодноразово казав і продовжую говорити, що я не знаю, хто такі Елогім, тому що Біблія цього не говорить, але коли мені задають точне запитання, я не цураюся і завжди кажу, що просто "прикидаюся, що Стародавні люди сказали правду, і народи всіх континентів Землі визначають цих істот як «дітей зірок», тому я застосовую свій метод і «роблю вигляд», що це правда. Існування «ціх істот» також, безумовно, є більш достовірним і статистично більш імовірним, ніж існування того Бога, якого теологи винайшли, починаючи з Елогіма. Якщо виявиться, що «ці істоти» були позаземні, я скажу «добре, що завгодно». Якщо виявиться, що це зовсім не позазеині істоти, я все одно скажу «добре, що завгодно». Важливо зрозуміти колосальний обман, який стоїть за твердженням, що «Елогім дорівнює духовному Богу».

Його переклади ґрунтуються на тонких семантичних та інтерпретаційних відмінностях і відрізняються за формою та змістом від тих, які приймаються основними релігійними конфесіями.

Фільмографія

[ред. | ред. код]
  • Творці: Минуле як він сам (англ. Creators: The Past as himself (2019))

Бібліографія

[ред. | ред. код]
Переписати розділ на основі шаблонів цитування.
  • П'єрджорджіо Беретта, ред. (2008). П'ять Мегілот: Рут, Пісня пісень, Кохелет, Плач, Естер. Міжрядкова Біблія на івриті (єврейською, давньогрецькою, латинською та італійською мовами). Переклад Мауро Бігліно. (італ. Piergiorgio Beretta, ed. (2008). Cinque Meghillôt: Rut, Cantico dei cantici, Qohelet, Lamentazioni, Ester. Bibbia Ebraica Interlineare (in Hebrew, Ancient Greek, Latin, and Italian). Translated by Mauro Biglino. Cinisello Balsamo, Italy: Edizioni San Paolo).) ISBN 9788821563010
  • П’єрджорджіо Беретта, ред. (2009). Другі пророки: Осія, Йоїл, Амос, Авдій, Йона, Михей, Наум, Авакум, Софонія, Огей, Захарія, Малахія. Міжрядкова Біблія на івриті (єврейською, давньогрецькою та латинською та італійською мовами) . Переклад: Мауро Бігліно. ISBN 9788821563010. (італ. Piergiorgio Beretta, ред. (2008). I profeti minori: Osea, Gioele, Amos, Abdia, Giona, Michea, Naum, Abacuc, Sofonia, Aggeo, Zaccaria, Malachia. Bibbia Ebraica Interlineare (івр.) (д.-гр.) (лат.) (італ.). Cinisello Balsamo, Italy: Edizioni San Paolo. ISBN 9788821563010.)
  • Мауро Бігліно (2009). Римо-католицька церква і масонство. (італ. Mauro Biglino (2009). Chiesa Romana Cattolica e Massoneria (in Italian). Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788897623137
  • Мауро Бігліно (2009). Реінкарнація Воскресіння. (італ. Mauro Biglino (2009). Resurrezione reincarnazione. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788897623175.
  • Мауро Бігліно (2010). Книга, яка назавжди змінить наші уявлення про Біблію. Орбассано, Італія: Uno Editori. (італ. Mauro Biglino (2010). Il libro che cambierà per sempre le nostre idee sulla Bibbia). ISBN 9788897623106.
  • Мауро Бігліно (2011). Інопланетний Бог Біблії. (італ. Mauro Biglino (2011). Il Dio alieno della Bibbia. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788897623076.
  • Мауро Бігліно (2012). У Біблії немає творіння. Буття розповідає нам іншу історію. (італ. Mauro Biglino (2012). Non c'è Creazione nella Bibbia. La Genesi ci racconta un'altra storia. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788897623557.
  • Мауро Бігліно (2013). Біблія не є священною книгою. (італ. Mauro Biglino (2013). La Bibbia non è un libro sacro). ISBN 9788897623755.
  • Мауро Бігліно (2015). Біблія не говорить про Бога: революційне дослідження Старого Завіту. (італ. Mauro Biglino (2015). La Bibbia non parla di Dio: uno studio rivoluzionario sull'Antico Testamento. Milan, Italy: Mondadori). ISBN 9788804655299.
  • Мауро Бігліно (2015). Винахід Бога. Біблія не є священною книгою. (DVD) (італ. Mauro Biglino (2015). L'invenzione di Dio. La Bibbia non è un libro sacro (DVD). Italy: Macro Video - Gruppo Editoriale Macro). ISBN 9788864121437.
  • Мауро Бігліно (2016). Старий і Новий Завіт: книги без Бога. Як релігії будували навколо столу, щоб зберегти владу. (італ. Mauro Biglino (2016). Antico e Nuovo Testamento: libri senza Dio. Come le religioni sono state costruite a tavolino per mantenere il potere. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788898829811.
  • Мауро Бігліно (2016). Лжезаповіт. Творіння, чудеса, договір завіту: інша істина, яка стоїть за Біблією. (італ. Mauro Biglino (2016). Il Falso Testamento. Creazione, miracoli, patto d'alleanza: l'altra verità dietro la Bibbia. Milan, Italy: Mondadori). ISBN 9788804664482.
  • Мауро Бігліно; Енріко Бакаріні (2017). Падіння богів. Біблія та індуїстські тексти: історію потрібно переписати. (італ. Mauro Biglino; Enrico Baccarini (2017). La caduta degli Dei. Bibbia e testi induisti: la storia va riscritta. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788899912260.
  • Мауро Бігліно; Стефано Боллані; Енн Гіводан; Ігор Сібальді (вересень 2017). Діалоги між прибульцями. Бесіди про близькі та дальні всесвіти. (італ. Mauro Biglino; Stefano Bollani; Anne Givaudan; Igor Sibaldi (September 2017). Dialoghi Tra Alieni. Conversazioni su universi vicini e lontani. Arte di Essere & Trigono Edizioni). ISBN 9788899994013.
  • Мауро Бігліно; Лорена Форні (2017). Біблія ніколи цього не сказала. (італ. Mauro Biglino; Lorena Forni (2017). La Bibbia non l'ha mai Detto. Milan, Italy: Mondadori). ISBN 9788804684282.
  • Мауро Бігліно (2018). Дегенез. Я думав, що це любов, але це був Ягве.(італ. Mauro Biglino (2018). Degenesi. Pensavo fosse amore invece era Yahweh. Illustrated by Don Alemanno. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788899912659.
  • Мауро Бігліно; П'єтро Буффа (2018). Зроблено людиною. Від мавпячих організмів до мислячих гомінідів — історія, яку ще не написали. (італ. Mauro Biglino; Pietro Buffa (2018). Resi umani. Da organismi scimmieschi all'ominide pensante, una storia ancora da scrivere. Orbassano, Italy: Uno Editori). ISBN 9788899912772.
  • Мауро Бігліно; Массімо Барбетта (грудень 2018). Ворота Елогіма. Біблійні та позабіблійні гіпотези від Адама до Ган Едена. (італ. Mauro Biglino; Massimo Barbetta (December 2018). Le porte degli Elohim. Ipotesi bibliche ed extrabibliche da Adamo al Gan Eden. Turin, Italy: Uno Editori). ISBN 9788833800004.
  • Мауро Бігліно; Франческо Еспозіто (травень 2019). Боги і напівбоги. Пантеон Старого і Нового Завіту. (італ. Mauro Biglino; Francesco Esposito (May 2019). Dei e semidei. Il Pantheon dell'Antico e del Nuovo Testamento. Turin, Italy: Uno Editori). ISBN 9788833800226.
  • Мауро Бігліно; Сінція Меле (грудень 2019). Балтійські боги Біблії. Ізраїль, якого ви не очікуєте. (італ. Mauro Biglino; Cinzia Mele (December 2019). Gli dei baltici della Bibbia. L'Israele che non ti aspetti. Turin, Italy: Uno Editori). ISBN 978-88-3380-052-3.
  • Мауро Бігліно (грудень 2020 р.). Мауро Бігліно зустрічається з теологами. Що насправді говорить Біблія? (італ. Mauro Biglino (December 2020). Mauro Biglino incontra i teologi. Cosa dice davvero la Bibbia?. Turin, Italy: Uno Editori). ISBN 978-88-3380-174-2.
  • Мауро Бігліно; Джорджо Каттанео (березень 2021 р.). Оголена Біблія. (італ. Mauro Biglino; Giorgio Cattaneo (March 2021). La Bibbia nuda. Milan, Italy: Tuthi). ISBN 9788894611700.
  • Мауро Бігліно; Сінція Меле (листопад 2021). Біблія. Королівство Півночі?. Обсяг 1. (італ. Mauro Biglino; Cinzia Mele (November 2021). La Bibbia. Il regno del nord?. Vol. 1. Turin, Italy: Uno Editori). ISBN 978-88-3380-214-5.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д Bigliardi, Stefano (2021). Of Polenta and Elohim: Mauro Biglino's ‘Ancient Aliens’ between Anti-Religion and New Religiosity. У Zeller, Ben (ред.). Handbook of UFO Religions. Brill Handbooks on Contemporary Religion. Т. 20. Leiden and Boston: Brill Publishers. с. 270—294. doi:10.1163/9789004435537_013. ISBN 978-90-04-43437-0. ISSN 1874-6691. Архів оригіналу за 6 листопада 2021. Процитовано 6 листопада 2021.
  2. [[https://web.archive.org/web/20211106100613/https://www.worldcat.org/title/profeti-minori-sefer-tere-asar-libro-dei-dodici-profeti/oclc/526076746%26referer%3Dbrief_results Архівовано 6 листопада 2021 у Wayback Machine.] Traduzione interlineare reperibile presso WorldCat]
  3. Biglino: il concetto di Massoneria [Biglino: the concept of Freemasonry] (Italian) . 10 квітня 2018 — через maurobiglino.it. {{cite AV media}}: Зовнішнє посилання в |via= (довідка) Архівована копія. Архів оригіналу за 27 жовтня 2021. Процитовано 27 червня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Stefano Bigliardi. I nuovi antichi alieni di Mauro Biglino. Analisi di un fenomeno editoriale e culturale (PDF) (Italian) . CESNUR. с. 13. Архів оригіналу (PDF) за 25 червня 2021. Процитовано 6 листопада 2021.