Музей Олімпійської слави (Ташкент)

Музей Олімпійської слави
узб. Olimpiya shon-shuhrati muzeyi
41°19′29″ пн. ш. 69°16′16″ сх. д. / 41.3246° пн. ш. 69.2712° сх. д. / 41.3246; 69.2712
Типмузей
Країна Узбекистан
РозташуванняУзбекистан Узбекистан: Ташкент
Адресапр. Рашидова, 4а
ЗасновникКарімов Іслам Абдуганієвич
Засновано1996
Відкрито1 вересня 1996 року
Фонд2 088 предметів
Музей Олімпійської слави (Ташкент). Карта розташування: Узбекистан
Музей Олімпійської слави (Ташкент)
Музей Олімпійської слави (Ташкент) (Узбекистан)
Мапа

CMNS: Музей Олімпійської слави у Вікісховищі

Музей Олімпійської слави — державний музей у столиці Узбекистану місті Ташкенті, присвячений олімпійському руху в країні та яскравим досягненням узбецьких спортсменів.

Музейний заклад розташований за адресою:

пр. Рашидова, буд. 4а, м. Ташкент (Узбекистан).

Створення і призначення закладу

[ред. | ред. код]

Музей Олімпійської слави був створений Постановою Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан № 284 від 14 серпня 1996 року. У його урочистому відкритті 1 вересня 1996 брали участь Президент Республіки Узбекистан Іслам Карімов та Президент Міжнародного Олімпійського Комітету Хуан Антоніо Самаранч.

Основною метою діяльності музейного закладу є розробка планування та організація виставкових заходів, що представляють вищі досягнення узбецьких спортсменів в Олімпійських іграх та на інших міжнародних змаганнях.

Експозиція

[ред. | ред. код]

Загальна площа музею становить 2 121 м², в тому числі площа експозиційних залів — 1 073 м². Кількість експонатів основного фонду — 2 088, із них 1 005 перебуває у постійній експозиції.

На почесній експозиції виставлені подаровані музею Президентом Республіки Узбекистан Ісламом Карімовим нагороди, вручені йому за видатний внесок у міжнародний олімпійський рух, розвиток спорту — Золотий орден Міжнародного Олімпійського Комітету, Золотий орден Асоціації національних олімпійських комітетів, Золотий орден Азійської Олімпійської Ради, Золоте намисто Міжнародної федерації боротьби, Золотий орден Міжнародної федерації курашу, а також кубки та сувеніри.

У музеї експонується велика кількість раритетних медалей, кубків, пам'ятних монет, знаків, факелів, сувенірів, поштових марок, художніх полотен, спортивного інвентарю та одягу, друкованої продукції, пов'язаних з історією Олімпійських та Азійських ігор, Чемпіонатів світу, континенту, престижних міжнародних змагань.

Джерело-посилання

[ред. | ред. код]