Надлобкова цистостомія (надлонна цистостомія) — це маніпуляці(операція), що виконується для спорожнення сечового міхура (орган, який збирає і утримує сечу). Трубка, що називається катетер, виводиться з нижньої частини живота для зливу рідини з сечового міхура у відповідний герметичний резервуар.
Ця медична процедура виконується, якщо пацієнт не може "помочитися" і катетер не може бути введений через уретру. Уретра - канал, по якому сеча виходить з сечового міхура. Сеча може не проходити через сечовипускальний канал у зв'язку з наступними проблемами:[джерело?]
Зауважте, Вікіпедія не дає медичних порад! Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям — зверніться до лікаря. |
Ускладнення зустрічаються рідко, але ніяка процедура не гарантує відсутність ризику. Перед тим, як виконати надлобковую цистостомію, потрібно знати про можливі ускладнення, які можуть включати:
Фактори що можуть збільшити ризик ускладненнь:
Може використовуватися місцева анестезія спільно або без застосування седативних препаратів. Під час процедури не відчувається ніякого болю.
Операція займає від 10 до 45 хвилин.
Катетер потрібно періодично змінювати та доглядати за ділянкою цистостоми. Виконує це найкраще медична сестра, але родичі та близькі пацієнта теж можуть навчитись робити. Дуже важливим є дотримання елементарних правил асептики та антисептики. Частота зміни катетера залежить від багатьох факторів і в середньому відбувається один раз на 3-7 днів. Можна виконувати як у умовах медичного стаціонару так і в домашніх умовах при відповідному забезпеченні.