Публічна теологія

Публічна теологія

Публічна теологія - наукова дисципліна, що виокремилась з теології у наслідок публічного повороту у соціально-гуманітарних науках у другій половині ХХ століття.

Об’єктом теоретичного інтересу публічної теології, так само, як і інших публічних дисциплін, є «дослідження ролі релігій у суспільному бутті» чи «дослідження теології у світі, що глобалізується» за описом дослідницької програми з публічної теології університету Берклі[1].

Станом на 2017 рік діяли десятки магістерських та дослідницьких програм з публічної теології, зокрема в таких провідних університетах світу, як Берклі (США)[1]; При університетах створюють відповідні підрозділи. Прикладом такого підрозділу є "Центр публічної і контекстуальної теології" в Університеті Чарльза Старта[2]

Академічне видавництво Brill видає Міжнародний журнал публічної теології. [3]

В Україні розвиток публічної теології пов'язаний з особистостями архімандрита Кирила (Говоруна), протоієрея Георгія Коваленко та функціонуванням Відкритого православного університету.

2017 року опубліковано збірник лекцій архімандрита Кирила (Говоруна) «Українська публічна теологія», однією з ключових ідей якої є «роздуми автора про місце релігійного у публічному просторі, взаємовідносини між Церквою та державою і Церквою та суспільством»[4].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Berkeley Public Theology Program [Архівовано 2017-12-21 у Wayback Machine.].
  2. The Centre for Public and Contextual Theology (PACT). Charles Sturt University.
  3. International Journal of Public Theology. Products of Brill. Архів оригіналу за 26 грудня 2017. Процитовано 25 грудня 2017.
  4. Горєвой, Д. (2017). «Українська публічна теологія»: враження від прочитаного. RISU - релігійно-інформаційна служба України, 15 червня 2017 р.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Архімандрит Кирило (Говорун). Українська публічна теологія. - К. Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, "Дух і Літера", 2017. - 144 с. ISBN 978-966-378-517-2