Пузанець яйцеподібний

Пузанець яйцеподібний

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Твердокрилі (Coleoptera)
Родина: Плавунці (Dytiscidae)
Рід: Hyphydrus
Вид: Пузанець яйцеподібний
Hyphydrus ovatus
(Linnaeus, 1761)
Посилання
Вікісховище: Hyphydrus ovatus
Віківиди: Hyphydrus ovatus
EOL: 3014157
ITIS: 813856
NCBI: 159814

Пузанець яйцеподібний[1] (Hyphydrus ovatus) — вид водних жуків родини плавунців (Dytiscidae).[2][3]

Поширення

[ред. | ред. код]

Палеарктичний вид. Мешкає в Європі, Північній Азії до Байкалу та на Близькому Сході.[4] Віддає перевагу стоячій воді або місцям зі слабкою течією на невеликих струмках. Як майже всі жуки-плавунці, він може добре літати та поширюється в різних біотопах, таких як садові ставки та нещодавно створені водойми.

Жук завдовжки 4,5–5 міліметрів. Тіло іржаво-червоне, іноді з нечіткими плямами. Самці мають блискуче забарвлення, а самиці матове.

Личинка довжиною до 1,5 сантиметрів і міцної будови має білуваті горизонтальні смуги на коричневому тілі. Вражає довгий лобовий ріг личинки. Дослідження показали, що цей ніс має механорецептори на кінчику, які, як тактильні сенсорні органи, полегшують виявлення здобичі в мулі та між залишками рослин. Частина цього відростка біля ротових кінцівок містить маленькі зуби з хітину, які використовуються для утримання здобичі. За допомогою мандибулів, спеціально зчленованих у цих личинок жуків, черви і личинки комах притискаються знизу до цього зубчастого відростка, який нагадує верхню щелепу хребетних, і таким чином ловляться.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Природа острова Хортиця. Колективна монографія / Охріменко С. Г., Шелегеда О. Р., Козодавов С. В., Бусел В. А., Петроченко В. І., Жаков О. В., Муленко М. А., Карпенко Г. О., Василенко С. В., Головаха Р. В. — Запоріжжя: Національний заповідник «Хортиця», 2016. — вип. 2. — С. 115
  2. Biolib
  3. Habitas — Invertebrated on line
  4. Fauna europaea

Посилання

[ред. | ред. код]