Реза Шах-Каземі

 

Реза Шах-Каземі
Народився1 червня 1960(1960-06-01) (64 роки)
Лондон, Британія
Країна Велика Британія[1] Редагувати інформацію у Вікіданих
НаціональністьІранец
Діяльністьписьменник, ісламознавець Редагувати інформацію у Вікіданих
Галузьіслам[2], Q12767629?[2] і суфізм[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Alma materЕксетерський колледж, Кентський університет і Університет Сассексу Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мованглійська[3][2] Редагувати інформацію у Вікіданих
КонфесіяШиїзм, Суфізм, Інтегральний Традиціоналізм

Реза Шах-Каземі (народився 1 червня 1960) є автором, який спеціалізується на порівняльному містицизмі, ісламознавстві, суфізмі та шиїзмі. Він є редактором-засновником «Ісламського Світового Звіту», а зараз працює науковим співробітником Інституту Вивчення Ісмаїлізму при Департаменті академічних досліджень і публікацій.[4] Він здобув ступінь з міжнародних відносин і політики в Сассексському та Ексетерському університетах, перш ніж здобути докторський ступінь з порівняльного релігієзнавства в Університеті Кента в 1994 році. Пізніше він виступав консультантом Інституту політичних досліджень у Куала-Лумпурі. [5]

Він працював відповідальним редактором Encyclopaedia Islamica, англійського перекладу та видання Перської Великої Ісламської Енциклопедії (دائرةالمعارف بزرگ اسلامی / Da'irat al-Ma'arif-i Buzurg-i Islami). 13 жовтня 2007 року він також був одним зі 138 підписантів Відкритого листа під назвою «Спільне слово між нами і вами», адресованого «Лідерам християнських церков у всьому світі».[6] У 2009 році Джорджтаунський університет і Королівський центр ісламських стратегічних досліджень Йорданії включили його до списку 500 найвпливовіших мусульман.[7]

Біографія

[ред. | ред. код]

Реза Шах-Каземі народився 1 червня 1960 року в Лондоні. Він отримав диплом з відзнакою першого класу з міжнародних відносин за ступінь бакалавра в Сассекському університеті (1979—1984). Згодом він здобув ступінь магістра політики з відзнакою в Університеті Ексетера (1984—1985), після чого здобув ступінь доктора філософії з порівняльного релігієзнавства в Університеті Кента (1989—1994).

У 1994 році він був одним із засновників Ісламського Світового Звіту (Islamic World Report), який з того часу перетворився на видавничу компанію. З 1997 по 1999 рік він працював консультантом Інституту Політичних Досліджень (IKD) у Куала-Лумпурі, Малайзія. У цей період він також обіймав посаду головного редактора серії монографій IKD.

Зараз він обіймає посаду наукового співробітника в Інституті Вивчення Ісмаїлізму в Лондоні, є довіреною особою Matheson Trust, а в минулому брав участь у програмі Всесвітньої служби BBC «Пауза для роздумів».

Особисте життя

[ред. | ред. код]

Він був одружений на Сонії Нурін (Гул Хасан) Шах-Каземі, яка померла 24 лютого 2021 року.[8] На момент її смерті подружжя працювало над збіркою під назвою «Дозволити Корану говорити сам за себе».[8]

Провівши рік у Парижі, присвячений вивченню французької мови, він має перське походження та вільно володіє перською мовою.

Він є перенніалістом.

Нагороди/призи

[ред. | ред. код]
  • Книга року на Walaya (Kitab-i Sal-i Vilayat), нагороджена за Справедливість і пам'ять: представлення духовності імама Алі, листопад 2007 р.
  • Міжнародна книжкова премія (Jayazeh-yi Jahani), присуджена за «Справедливість і пам'ять: представлення духовності імама Алі», лютий 2008 р.

Бібліографія

[ред. | ред. код]

Публікації

Переклади

  • Доктрини шиїтського ісламу (Manshūr-i 'Aqā'id-i Imāmiyya, аятолла Джафар Собхані) [коментований переклад з перської] (Лондон: IB Tauris/Інститут досліджень ісмаїлізму, 2001).ISBN 978-1-86064-780-2ISBN 978-1-86064-780-2

Відредаговані томи

  • Encyclopaedia Islamica, том. 5 (Leiden: Brill and Institute of Ismaili Studies 2015) (відповідальний редактор). Головні редактори: В. Маделунг, Ф. Дафтарі.
  • Encyclopaedia Islamica, том. 4 (Leiden: Brill and Institute of Ismaili Studies 2013) (відповідальний редактор). Головні редактори: В. Маделунг, Ф. Дафтарі.
  • Encyclopaedia Islamica, том. 3 (Leiden: Brill and Institute of Ismaili Studies 2011) (відповідальний редактор). Головні редактори: В. Маделунг, Ф. Дафтарі.
  • Encyclopaedia Islamica, том. 2 (Leiden: Brill and Institute of Ismaili Studies 2009) (відповідальний редактор). Головні редактори: В. Маделунг, Ф. Дафтарі.
  • Encyclopaedia Islamica, том 1 (Лейден: Брілль та Інститут вивчення ісмаїлізму, 2008) (відповідальний редактор). Головні редактори: В. Маделунг, Ф. Дафтарі.
  • Algeria: Revolution Revisited (London: Islamic World Report, 1997).
  • Turkey: The Pendulum Swings Back (London: Islamic World Report, 1996).
  • Боснія: знищення нації, інверсія принципу (Лондон: Ісламський світовий звіт, 1996).

Майбутній

  • Мусульманські погляди на християнські містерії: Трійця, Втілення та Розп'яття (Примітка: дивіться публікації)
  • Благословенний миротворець: Імам Алі та внутрішні шляхи сунітсько-шиїтської єдності (2025)[9]

Див. також

[ред. | ред. код]
  • Інститут ісмаїлітських досліджень
  • Суфізм
  • Траст Метісона

Список літератури

[ред. | ред. код]
  1. Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців — 1988.
  2. а б в г Чеська національна авторитетна база даних
  3. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  4. Biography: Dr Reza Shah-Kazemi [Архівовано 2008-08-02 у Wayback Machine.]
  5. Author Details[недоступне посилання]
  6. Ein Gemeinsames Wort zwischen Uns und Euch (Zusammengefasste Kurzform) (PDF; 186 kB) acommonword.com
  7. yale.edu (PDF; 4,8 MB) Yale University
  8. а б «Letting the Quran Speak for Itself: A selction of verses from the Quran.», https://thegreenknight.org/essential-quran/
  9. Mohammed Rustom CV/Blurbs for Books (Book Jackets and Publisher Websites (PDF). Процитовано 31 січня 2024. Blurbs for Books (Book Jackets and Publisher Websites): 2025 - Green Knight Multimedia: Reza Shah-Kazemi, A Blessed Peacemaker: Imam ‘Ali and the Inner Paths of Sunni-Shia Unity

Посилання

[ред. | ред. код]

Статті

[ред. | ред. код]