Серверна кімната(серверне приміщення або просто серверна) — виділене технологічне приміщення зі спеціально створеними й підтримуваними умовами для розміщення і функціонування серверного та телекомунікаційного обладнання.
До приміщення надаються специфічні рекомендації, наприклад:
У серверній потрібно підтримувати надлишковий тиск повітря проти прилеглих приміщень.
Під час створення серверної кімнати доцільно забезпечити резервування електроживлення, наприклад за допомогою підключення дизель-генератора.
Рівень підлоги в серверній повинен бути не менше, ніж на 10 см вище, ніж у сусідніх приміщеннях.
Також необхідне використання незалежних систем IP моніторингу серверних, що містять в собі давачі температури та вологості, кабельні або прості давачі витоку води, давачі струму і напруги, лічильники електричної потужності, давачі повітряного потоку і диму.
Необхідне установлення дверей на вхідному вузлі, як у серверну кімнату, так і в приміщеннях суміжно стикних з серверною кімнатою, зі складних матеріалів, тобто зроблених із металу, сталі або заліза. Своєю чергою, сталеві двері повинні відповідати наступним вимогам:
Сполучення пластиновисувного та циліндрового замків 3-4 класу зламотривкості.
Теплоізоляція з мінеральної вати або пінополістиролу.
Регульовані дверні петлі, що захищають всю конструкцію від перекосу і нещільного прилягання полотна до коробки.
Причин на дверній коробці, ребра жорсткості у дверному полотні.
Естетична зовнішня обробка, якісна фурнітура.
[1]Примітка: в разі якщо ширина цегляної кладки та/або іншого умовно опорного матеріалу стіни/перегородки серверної кімнати та суміжного приміщення становить понад 40 см (0,4 м), установлення металевих дверей не потрібне.
Рекомендована ASHRAE температура в приміщенні 18 - 27 ° С, для цього необхідне кондиціонування повітря.
Вологість повітря в серверній повинна бути в межах від 20% до 80% без конденсації вологи; швидкість зміни вологості 6% в годину.
Запиленість не повинна перевищувати 0,75 мг/м³ {СН 512-78}.
Тиск у серверній повинен перевищувати тиск у сусідніх приміщеннях. Рекомендоване перевищення тиску не менше 14.7 Па.
Рівень освітлення має становити не менше 500 лк, виміряному на висоті 1 метр в горизонтальній площині22[джерело?]
2 розподілювача розеток підключених на різні вводи для кожної стійки.
Стабільність електроживлення повинна забезпечуватися ДБЖ підключеними за схемою On-Line.
Для групової прокладки з урахуванням обсягу горючого завантаження в приміщеннях, оснащених комп'ютерною та мікропроцесорною технікою повинні застосовуватися кабелі з маркуванням нг-HF [1] - не поширювальні горіння за групового прокладання та не виділювальні корозійно-активних газоподібних продуктів за горіння та тління[2].
Приміщення повинне бути обладнаним охоронно-пожежною сигналізацією.
Серверне приміщення площею понад 24 м² має бути обладнане системою газового пожежогасіння. [3] Серверна (основна і резервна) і телекомунікаційна обладнуються автоматичними установками газового пожежогасіння (АУПГ), згідно з вимогами норм. АУПГ передбачається для приміщень, де розташовується обладнання управляння ІОМ (серверна, центр управляння, процесинговий центр).[4]
↑ абГОСТ Р 53315—2009 КАБЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ. ТРЕБОВАНИЯ ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ Таблица 2 — Преимущественные области применения кабельных изделий с учетом их типа исполнения
↑ГОСТ Р 53315-2009 Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности п. 5.11
↑СИСТЕМА ПРОТИВОПОЖАРНОЙ ЗАЩИТЫ. НОРМЫ И ПРАВИЛА ПРОЕКТИРОВАНИЯ. АВТОМАТИЧЕСКАЯ ПОЖАРНАЯ СИГНАЛИЗАЦИЯ И АВТОМАТИЧЕСКОЕ ПОЖАРОТУШЕНИЕ Приложение А (обязательное) Таблица А.3 п. 35.2
↑Правительство РФ СН 512-78 Технические требования к зданиям и помещениям для установки средств вычислительной техники п. 6.5