Сигнал (гурт)

Сигнал
Основна інформація
Жанрпоп-рок
Роки1978 — теперішній час
КраїнаБолгарія
МістоСофія
Моваболгарська
Тематикапоп-історії
СкладЙордан Караджов, Христо Ламбрев, Румен Спасов, Георгій Кокаланов.

grupa-signal.com/

«Сигнал» (болг.: Сигнал) - популярний болгарський музичний гурт, працює у стилі поп-рок. Створений у Софії 1978 у складі Йордана Караджова, Христо Ламбрева, Румена Спасов та Георгія Кокаланова. Перший альбом „Вечен кръстопът“ гурт видав 1979. За 30-річну кар'єру видали 11 студійних альбомів, дали тисячі концертів. Один з болгарських рок-гуртів, який мав численні закордонні гастролі.

Історія

[ред. | ред. код]

Три музиканти - Йордан Караджов, Румен Спасов і Христо Ламбрев - відокремилися від гурту "Златни струни" і заснували гурт «Сигнал» 1 червня 1978. У цей час гурт працював як студійний колектив при Національному радіо Болгарії. Барабанистом гурту став Георгій Кокаланов, але вже 1979 його замінив Владімір Захарієв, який працює в гурті жо сьогодні.

"Златни струни" продовжили свою діяльність до середини 1980-тих років, коли емігрували до Канади. А «Сигнал» став культовим гуртом Болгарії, особливо після композиції «Може би» (Можливо), яку написав Тончо Русев. Цей хіт болгарської рок-сцени 1970-80-тих мав навіть німецьку кавер-версію.

Гурт постійно перебував під тиском комуністичної цензури, але ліричність музики та лояльність публічної поведінки дала змогу певний час працювати якісно і сягнути великих результатів. Проте все перекреслив випадок на концерті у Бургасі, коли музиканти стали на захист публіки, що вступила у масову бійку з міліціянтами. За таку поведінку гурт на цілий рік було фактично ізольовано - була заборона на їхню музику на телебаченні і радіо, гастролі фактично припинилися.

В цілому за 30 років існування гурт поставив два поважних рекорди Болгарії: дали 6000 концертів, продали 500 000 вінілових платівок. Гурт першим здійснив концернтне рутне в одній з країн ЄС (Італія) ще до розпаду совєцького блоку країн. Проте з 1994 року «Сигнал» виступає переважно у клубах та на офіційних муніципальних фестивалях, залишаючись жиовю легендою болгарської рок-сцени.

Дискографія

[ред. | ред. код]

Студійні альбоми

[ред. | ред. код]

Збірки

[ред. | ред. код]

Концертні альбоми

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]