Фітингова платформа | |
Товари або пасажири, що перевозяться | контейнер |
---|---|
Фітингова платформа у Вікісховищі |
Фітингова платформа (англ. fitting, від англ. fit — прилаштовувати, монтувати, збирати) — спеціалізована платформа, призначена для перевезення великотоннажних контейнерів (ISO 668) і обладнана спеціалізованими вузлами для їх кріплення — фітинговими упорами (це упор входить в замок контейнера).
Тип залізничного вагона, який використовується для перевезення інтермодальних контейнерів (TEU). «Well-вагони» з нижчим центром ваги використовуються переважно в Північній Америці, а також і в Австралії. Там, де немає електрифікованих залізниць, високі тунелі, та можна встановити один контейнер над іншим – так званий «Double-stack».
У Європі також використовуються вагони-контейнери, типу «платформа» – але на вагон можна встановити лише один контейнер.
У деяких моделей фітингових платформ відсутній підлоговий настил і фітингові упори приварені безпосередньо до рами платформи. Такі платформи фітингів призначені тільки для перевезення контейнерів. Частина моделей - універсальні, такі платформи фітингові упори кріпляться на шарнірах до рами платформи і можуть складатися і заважати завантаженню іншого виду вантажу (техніка, довгомірні вантажі тощо. буд.).
Основні моделі, що експлуатуються на залізницях СНД:
Альтернативу фітингових платформ можуть скласти платформи колодязного типу. Перспективна модель 13-3124, споруди БМЗ, дозволяє перевозити контейнери один на одному в два яруси, що дозволяє збільшити кількість контейнерів, що перевозяться в порівнянні з платформами традиційної конструкції. В Росії для цього повинні бути змінені габарити наближення будівель, тому що висота 2 контейнерів вже перевищує максимально-допустиму висоту навіть без урахування висоти рейок та мінімального зазору між рейкою та днищем рухомого складу. Це широко практикований спосіб перевезення на напрямках залізниць США та Канади з тепловозною тягою (через габарити навантаження та рухомого складу)[4].