Церква Святого Каетана (Гоа)

Церква Святого Каетана (Божественного Провидіння)
Церква Святого Каетана
15°30′20″ пн. ш. 73°54′54″ сх. д. / 15.505669444444° пн. ш. 73.915111111111° сх. д. / 15.505669444444; 73.915111111111
Тип спорудицерква Редагувати інформацію у Вікіданих
Розташування Індія Редагувати інформацію у ВікіданихГоа-Велья
АрхітекторКарло Ферраріні та Франческо Марія Мілаццо
ЗасновникТеатинці
Початок будівництва1651
Кінець будівництва1656
Стилькоринфський стиль, бароко, рококо
Належністьримо-католицька
ЄпархіяRoman Catholic Archdiocese of Goa and Damand Редагувати інформацію у Вікіданих
СтанКультурна спадщина португальського впливуd і пам'ятник національного значенняd[1] Редагувати інформацію у Вікіданих
ЕпонімКаетан Тієнський Редагувати інформацію у Вікіданих
Церква Святого Каетана (Гоа). Карта розташування: Індія
Церква Святого Каетана (Гоа)
Церква Святого Каетана (Гоа) (Індія)
Мапа
CMNS: Церква Святого Каетана у Вікісховищі Редагувати інформацію у Вікіданих

Церква Святого Каетана (Igreja da São Caetano (Divina Providência)) — католицька церква, єдиний збережений купольний храм в Гоа. Побудований італійськими ченцями на честь засновника ордену театинців — святого Каетана, який привертав вірних самих різних віросповідань. Різьблені вівтарі зробили його найпопулярнішою пам'яткою серед туристів.

Історія

[ред. | ред. код]

Історія собору сходить до середини XVII століття, коли італійські монахи прибули до Індії за наказом папи римського Урбана VIII, щоб проповідувати християнство в Голкондському султанаті. Проте місія не вдалася, і ченці осіли в Гоа, де в 1661 році звели храм за типом знаменитого собору Святого Петра у Римі. Спочатку він був названий на честь Богоматері Божественного Провидіння, але пізніше перейменований в Святого Каетана. А Богоматері присвячено головний вівтар.

Величезний і величний собор побудовано в коринфському стилі з латеритних блоків, оштукатурених вапном. У відповідності з традиціями театинців, він не має окремої дзвіниці, а прикрашений двома вежами. Колони фасаду з пілястрами підтримують фронтон з 4 нішами, в яких встановлені статуї апостолів.

Зовнішня архітектура є коринфською, а інтер'єри в стилі бароко і рококо. Неф і два проходи багато прикрашені барельєфами і квітковим орнаментом. Величний вид інтер'єру надає центральний купол, вікна якого яскраво висвітлюють усю залу.

Крім головного вівтаря Богоматері Божественного Провидіння, є ще 6: зліва три вівтарі присвячені святій Кларисі, Святому Сімейству і Богоматері Благочестя, праворуч — святим Агнесі, Хуану і Каетану. Всі вівтарі багато прикрашені майстерним різьбленням у стилі бароко, вкритим позолотою. На картинах італійських майстрів зображені сцени з життя святого Каетана. За вівтарем можна побачити склеп з підвалом.

Відвідання

[ред. | ред. код]

Церква Святого Каетана відкрита щодня з 9.30 до 17.00 години. Вхід вільний. Дістатися можна на таксі або автобусі з Панаджі.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]