Черепаха великоноса

Черепаха великоноса
Черепаха великоноса
Черепаха великоноса
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Азійські прісноводні черепахи
Рід: Носата плямиста черепаха
Вид: Черепаха великоноса
Boulenger, 1902
Синоніми
Nicoria nasuta
Geoemyda nasuta
Посилання
Вікісховище: Rhinoclemmys nasuta
Віківиди: Rhinoclemmys nasuta
EOL: 790205
ITIS: 551859
МСОП: 19505
NCBI: 384628

Черепаха великоноса (Rhinoclemmys nasuta) — вид черепах з роду Носата плямиста черепаха родини Азійські прісноводні черепахи.

Загальна довжина карапаксу досягає 19—22 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова невелика. особливістю цієї черепахи є доволі довгий та великий ніс. Карапакс овальної форми, трохи опуклий, з серединним кілем. У дорослих особин карапакс повністю гладенький. Пластрон плаский. На лапах є розвинені плавальні перетинки.

Голова темно—коричнева або чорна. Кремова або жовта смуга йде від кінчика носа до ока, інша смуга йде від ока до шиї, третя — від низу очей до вух, четверта — від кінчика рота до вуха. На нижній щелепі присутні темні вертикальні смужки. Шкіра шиї та лап червонувато—коричнева або жовта. Карпакс чорний або червонувато—коричневий з чорною облямівкою щитків. Пластрон жовтий з великими червонувато—коричневими або чорними плямами на кожному щитку. Перетинка жовта з темними плямами на кожному щитку.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє великі річки з швидкою течією. На берег вилазить не часто, тільки щоб відкласти яйця або погрітися. Харчується рослинною їжею.

Самиця у січні—березні відкладає 1—2 еліптичних яйця розміром 67—70x35—39 мм. Але деякі самиці можуть відкладати яйця весь рік. Самиця робить слабко укріплені гнізда, а іноді кладуть яйця в опале листя на землі. Погано розмножуються у неволі.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає уздовж Тихоокеанського узбережжя західної Колумбії та на північному заході Еквадору поблизу міста Есмеральдас.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Obst, F.J. 2003. Sumpfschildkröten. Draco 4 (13): 4-18