![]() | Ця стаття може містити оригінальне дослідження. (13 березня 2020) |
Шталаг 5-А (нім. Stalag V-A) — німецький табір військовополонених (Stammlager), розташований на південній околиці Людвігсбурга, Німеччина.
Тюремний табір був побудований на місці колишнього німецького військового табору, в якому колись перебували німецькі кавалерійські війська та їх коні. Конюшні з червоної цегли були перетворені в казарми для ув'язнених, коли це місце було перетворено в табір для військовополонених у жовтні 1939 р. Окрім того, також були побудовані додаткові дерев'яні бараки, щоб розмістити все більшу кількість полонених[1].
Дахи будівель в межах табору було позначено абревіатурою «KG» (абревіатура з німецького слова, що означає «військовополонений»). Великі червоні хрести також були намальовані на дахах, щоб літаки союзників не атакували табір.
Розкиданий тюремний комплекс був поділений на частини. По периметру кожної частини було побудовано подвійний паркан з колючого дроту заввишки 4,5 метрів, поверх якого проходив високовольтний провід. Простір між двома огорожами був заплутаною масою колючого дроту. На боці ув'язнених паралельно огорожі проходив дріт, що прилягав до землі приблизно в трьох метрах від огорожі, на шість-вісім сантиметрів над землею. Будь-який чоловік, який ступив між дротом і парканом, був помітним і в нього вистрілювали. Також стояли охоронні вежі, з повністю озброєними та укомплектованими наглядачами.
Першими ув'язненими, привезеними до табору, були поляки, що потрапили в полон під час вторгнення Німеччини в Польщу в 1939 році. По мірі війни війна до Шталагу V-А прибували військовополонені інших національностей. На момент евакуації табору у квітні 1945 р. в таборі були присутні в'язні союзників усіх країн, які воювали проти Німеччини. Найбільша кількість населення в таборі була з СРСР, за нею йшли французькі, бельгійські, голландські, британські, італійські та американські в'язні[2].
Після закінчення війни тут були розміщені тисячі переселенців, переважно поляків, але їх швидко перевели до постійних будівель (казарм німецької армії) навколо міста.
В нинішній час не збереглося жодної будівлі табору.
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |