Методи вирощування були запатентовані декількома групами, такими як Takara Bio[2] і Yamasa[3], а культивується хон-шімеджі кількома виробниками в Японії. [4]
Hypsizygus marmoreus є синонімом Hypsizygus tessellatus. Вирощування бун-шімеджі було вперше запатентовано компанією Takara Shuzo Co., Ltd. у 1972 році, а виробництво почалося в 1973 році в Японії. Зараз кілька порід широко культивуються та продаються на ринках у свіжому вигляді.
Шімеджі слід завжди готувати: сирими гриби не найкраще подавати через гіркуватий смак, але гіркота повністю зникає під час варіння. Варені гриби мають приємну, тверду, злегка хрустку консистенцію та легкий горіховий смак. При варінні також цей гриб легше засвоюється. Він добре поєднується зі смаженою їжею, як-от смажені овочі, а також з дичиною чи морепродуктами. [5] Також його можна використовувати в супах, рагу та соусах. При окремому приготуванні гриби шимедзі можна пасерувати цілими, включаючи ніжку або ніжку (зрізавши лише самий кінець), використовуючи більш високу температуру, або їх можна повільно смажити при низькій температурі з невеликою кількістю масла або олії. Шімеджі використовується в супах, набе і такікомі гохан.