AFC U-19 Osiyo chempionati 2010 saralash musobaqasi.
Umumiy maʼlumotlar | |
---|---|
Jamoalar | 42 (1 ta konfederatsiyadan) |
← 2008 2012 → |
2009-yil 20-fevral kuni AFC qarorgohida 2010-yilgi U-19 Osiyo chempionatiga qur’a tashlash marosimi boʻlib oʻtadi[1][2].
Hammasi boʻlib 42 ta jamoa qozondan chiqadi. Gʻarbiy zonada 24 ta jamoa boʻlsa, Sharqiy zonada 18 ta jamoa boʻladi.
Gʻarbiy zonada har biri oltita jamoadan iborat toʻrtta guruh boʻladi, Sharq esa oltita jamoadan iborat uchta guruhdan iborat boʻladi.
Har bir guruhda gʻolib va ikkinchi oʻrinni egallagan terma jamoalar 2010-yilgi 19 yoshgacha boʻlgan futbolchilar oʻrtasidagi Osiyo chempionati (final)ga yoʻllanma oladi. Gʻarbiy hududdan uchinchi oʻrinni egallagan eng yaxshi jamoa va Sharqdan bitta eng yaxshi uchinchi oʻrinni egallagan jamoa ham Final bosqichiga yoʻllanma oladi.
(Ranked 1st to 22nd)
(Ranked 1st to 16th)
Barcha oʻyinlar Katmandu, Nepal (UTC+5:45).
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iordaniya | 5 | 4 | 1 | 0 | 12 | 6 | +6 | 13 |
Yaman | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 5 | +8 | 11 |
Tojikiston | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 | 6 | +3 | 9 |
Falastin | 5 | 1 | 1 | 3 | 7 | 11 | −4 | 4 |
Nepal | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 13 | −7 | 3 |
Qirgʻiziston | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 | 11 | −6 | 3 |
25 October 2009 12:00 |
Tojikiston | 4–0 | Qirgʻiziston | Dashrath Stadium, Katmandu Tomoshabinlar: 500 Hakam: Vladislav Tseytlin (Oʻzbekiston ) |
---|---|---|---|---|
Report |
25 October 2009 14:00 |
Iordaniya | 3–1 | Falastin | Halchowk Stadium, Katmandu Tomoshabinlar: 180 Hakam: Balideh Abdullah (Qatar) |
---|---|---|---|---|
Report |
25 October 2009 14:30 |
Yaman | 3–0 | Nepal | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
27 October 2009 12:00 |
Iordaniya | 2–2 | Yaman | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
27 October 2009 14:00 |
Falastin | 0–3 | Tojikiston | Halchowk Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
27 October 2009 14:30 |
Nepal | 2–1 | Qirgʻiziston | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
29 October 2009 12:00 |
Falastin | 2–2 | Yaman | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
29 October 2009 14:00 |
Qirgʻiziston | 1–2 | Iordaniya | Halchowk Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
29 October 2009 14:30 |
Tojikiston | 2–1 | Nepal | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 12:00 |
Qirgʻiziston | 2–0 | Falastin | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 14:00 |
Yaman | 3–0 | Tojikiston | Halchowk Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 14:30 |
Nepal | 2–3 | Iordaniya | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
4 November 2009 12:00 |
Tojikiston | 0–2 | Iordaniya | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
4 November 2009 14:00 |
Qirgʻiziston | 1–3 | Yaman | Halchowk Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
4 November 2009 14:30 |
Falastin | 4–1 | Nepal | Dashrath Stadium, Katmandu |
---|---|---|---|---|
Report |
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Birlashgan Arab Amirliklari | 4 | 4 | 0 | 0 | 13 | 4 | +9 | 12 |
Suriya | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 4 | +4 | 7 |
Bahrayn | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 | 6 |
Qatar | 4 | 1 | 1 | 2 | 11 | 5 | +6 | 4 |
Shri Lanka | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 19 | −19 | 0 |
Butan (W) | 0 | – | – | – | – | – | — | 0 |
1 November 2009 16:50 UTC+4 |
Qatar | 1–1 | Suriya | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 19:30 UTC+4 |
Shri Lanka | 0–4 | Bahrayn | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 16:50 UTC+4 |
Bahrayn | 1–4 | Birlashgan Arab Amirliklari | Al Qatara Stadium, Al Ain |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 19:30 UTC+4 |
Shri Lanka | 0–8 | Qatar | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 16:50 UTC+4 |
Birlashgan Arab Amirliklari | 4–0 | Shri Lanka | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 19:30 UTC+4 |
Suriya | 3–1 | Bahrayn | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 16:50 UTC+4 |
Suriya | 3–0 | Shri Lanka | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 19:30 UTC+4 |
Qatar | 2–3 | Birlashgan Arab Amirliklari | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
10 November 2009 16:50 UTC+4 |
Bahrayn | 1–0 | Qatar | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
10 November 2009 19:30 UTC+4 |
Birlashgan Arab Amirliklari | 2–1 | Suriya | Al Qatara Stadium, Al Ayn |
---|---|---|---|---|
Report |
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iroq | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 0 | +13 | 13 |
Saudiya Arabistoni | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 10 |
Ummon | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 | 8 |
Hindiston | 5 | 2 | 0 | 3 | 11 | 13 | −2 | 6 |
Kuvayt | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 | 6 | −1 | 5 |
Afgʻoniston | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 20 | −17 | 0 |
5 November 2009 13:00 UTC+3 |
Saudiya Arabistoni | 5–1 | Afgʻoniston | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
5 November 2009 16:00 UTC+3 |
Iroq | 5–0 | Hindiston | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
5 November 2009 19:00 UTC+3 |
Ummon | 1–1 | Kuvayt | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
7 November 2009 13:00 UTC+3 |
Iroq | 2–0 | Ummon | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
7 November 2009 16:00 UTC+3 |
Kuvayt | 4–1 | Afgʻoniston | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
7 November 2009 19:00 UTC+3 |
Hindiston | 1–3 | Saudiya Arabistoni | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
10 November 2009 13:00 UTC+3 |
Hindiston | 3–4 | Ummon | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
10 November 2009 16:00 UTC+3 |
Saudiya Arabistoni | 1–0 | Kuvayt | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
10 November 2009 19:00 UTC+3 |
Afgʻoniston | 0–3 | Iroq | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 13:00 UTC+3 |
Kuvayt | 0–0 | Iroq | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 16:00 UTC+3 |
Afgʻoniston | 1–4 | Hindiston | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 19:00 UTC+3 |
Ummon | 0–0 | Saudiya Arabistoni | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
15 November 2009 13:00 UTC+3 |
Saudiya Arabistoni | 0–3 | Iroq | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
15 November 2009 16:00 UTC+3 |
Afgʻoniston | 0–4 | Ummon | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
15 November 2009 19:00 UTC+3 |
Hindiston | 3–0 | Kuvayt | Franso Hariri Stadium, Arbil |
---|---|---|---|---|
Report |
Barcha oʻyinlar Eron.[6] Pakistan were stripped of the hosting rights[7]
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oʻzbekiston | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 4 |
Eron | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 4 |
Pokiston | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 9 | −9 | 0 |
Turkmaniston (W) | 0 | – | – | – | – | – | — | 0 |
Livan (W) | 0 | – | – | – | – | – | — | 0 |
Maldiv orollari (W) | 0 | – | – | – | – | – | — | 0 |
8 December 2009 14:30 UTC+3:30 |
Eron | 4–0 | Pokiston | Takhti Stadium, Tehron |
---|---|---|---|---|
Report |
10 December 2009 14:30 UTC+3:30 |
Pokiston | 0–5 | Oʻzbekiston | Takhti Stadium, Tehron |
---|---|---|---|---|
Report |
12 December 2009 14:30 UTC+3:30 |
Oʻzbekiston | 1–1 | Eron | Takhti Stadium, Tehron |
---|---|---|---|---|
Report |
Barcha oʻyinlar Tailand
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Janubiy Koreya | 5 | 4 | 0 | 1 | 18 | 3 | +15 | 12[lower-alpha 1] |
Tailand | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 12[lower-alpha 1] |
Vyetnam[lower-alpha 2] | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 12[lower-alpha 1] |
Bangladesh | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 14 | −8 | 4 |
Makao | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 17 | −10 | 3 |
Laos | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 18 | −11 | 1 |
1 November 2009 16:30 UTC+7 |
Janubiy Koreya | 5–0 | Bangladesh | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 16:30 UTC+7 |
Laos | 1–4 | Vyetnam | Thai-Japanese Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 19:00 UTC+7 |
Tailand | 3–0 | Makao | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 16:30 UTC+7 |
Tailand | 1–0 | Laos | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 16:30 UTC+7 |
Makao | 1–5 | Janubiy Koreya | Thai-Japanese Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 19:00 UTC+7 |
Vyetnam | 1–0 | Bangladesh | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 16:30 UTC+7 |
Makao | 4–3 | Laos | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 16:30 UTC+7 |
Bangladesh | 0–3 | Tailand | Thai-Japanese Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 19:00 UTC+7 |
Janubiy Koreya | 0–1 | Vyetnam | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 16:30 UTC+7 |
Vyetnam | 0–1 | Tailand | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 16:30 UTC+7 |
Laos | 0–6 | Janubiy Koreya | Thai-Japanese Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 19:00 UTC+7 |
Bangladesh | 3–2 | Makao | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 16:30 UTC+7 |
Janubiy Koreya | 2–1 | Tailand | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 16:30 UTC+7 |
Makao | 0–3 | Vyetnam | Thai-Japanese Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 19:00 UTC+7 |
Bangladesh | 3–3 | Laos | Thai Army Sports Stadium, Bangkok |
---|---|---|---|---|
Report |
Barcha oʻyinlar Bandung, Indoneziya
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yaponiya | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 2 | +17 | 15 |
Avstraliya | 5 | 3 | 1 | 1 | 17 | 4 | +13 | 10 |
Indoneziya | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 9 | +1 | 7 |
Gonkong | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 | 13 | −6 | 6 |
Singapur | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 13 | −8 | 6 |
Xitoy Taypeyi | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 20 | −17 | 0 |
7 November 2009 15:00 UTC+7 |
Indoneziya | 0–1 | Singapur | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
7 November 2009 18:00 UTC+7 |
Yaponiya | 4–0 | Xitoy Taypeyi | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
7 November 2009 21:00 UTC+7 |
Avstraliya | 3–1 | Gonkong | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
9 November 2009 15:00 UTC+7 |
Yaponiya | 7–0 | Indoneziya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
9 November 2009 18:00 UTC+7 |
Singapur | 1–2 | Gonkong | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
9 November 2009 21:00 UTC+7 |
Xitoy Taypeyi | 0–4 | Avstraliya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 15:00 UTC+7 |
Xitoy Taypeyi | 0–6 | Indoneziya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 18:00 UTC+7 |
Avstraliya | 8–0 | Singapur | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
12 November 2009 21:00 UTC+7 |
Gonkong | 0–3 | Yaponiya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
14 November 2009 15:00 UTC+7 |
Singapur | 0–2 | Yaponiya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
14 November 2009 18:00 UTC+7 |
Gonkong | 3–2 | Xitoy Taypeyi | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
14 November 2009 21:00 UTC+7 |
Indoneziya | 0–0 | Avstraliya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
17 November 2009 15:00 UTC+7 |
Avstraliya | 2–3 | Yaponiya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
17 November 2009 18:00 UTC+7 |
Gonkong | 1–4 | Indoneziya | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
17 November 2009 21:00 UTC+7 |
Xitoy Taypeyi | 1–3 | Singapur | Si Jalak Harupat Stadium, Bandung |
---|---|---|---|---|
Report |
Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Xitoy | 5 | 5 | 0 | 0 | 29 | 1 | +28 | 15 |
Shimoliy Koreya | 5 | 4 | 0 | 1 | 25 | 5 | +20 | 12 |
Malayziya | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 7 | +12 | 9 |
Myanmar | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 12 | −3 | 6 |
Guam | 5 | 0 | 1 | 4 | 5 | 33 | −28 | 1 |
Filippin | 5 | 0 | 1 | 4 | 4 | 33 | −29 | 1 |
1 November 2009 15:00 UTC+8 |
Xitoy | 13–0 | Filippin | Linzi Stadium, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 15:00 UTC+8 |
Shimoliy Koreya | 11–1 | Guam | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
1 November 2009 19:00 UTC+8 |
Malayziya | 4–0 | Myanmar | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 15:00 UTC+8 |
Shimoliy Koreya | 2–1 | Malayziya | Linzi Stadium, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 16:05 UTC+8 |
Guam | 0–8 | Xitoy | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
3 November 2009 19:30 UTC+8 |
Myanmar | 6–0 | Filippin | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 15:00 UTC+8 |
Guam | 0–9 | Malayziya | Linzi Stadium, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 16:05 UTC+8 |
Xitoy | 2–0 | Myanmar | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
6 November 2009 19:30 UTC+8 |
Filippin | 0–8 | Shimoliy Koreya | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 15:00 UTC+8 |
Myanmar | 0–4 | Shimoliy Koreya | Linzi Stadium, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 15:00 UTC+8 |
Filippin | 2–2 | Guam | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
8 November 2009 19:30 UTC+8 |
Malayziya | 1–3 | Xitoy | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 15:00 UTC+8 |
Filippin | 2–4 | Malayziya | Linzi Stadium, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 15:00 UTC+8 |
Guam | 2–3 | Myanmar | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
11 November 2009 19:30 UTC+8 |
Xitoy | 3–0 | Shimoliy Koreya | Sports Centre, Zibo |
---|---|---|---|---|
Report |
Birinchi bosqich yakunida har bir guruhning uchinchi oʻrinni egallagan jamoalari oʻrtasida taqqoslash oʻtkazildi. Gʻarbiy zonadan (A dan D guruhigacha) eng yaxshi uchinchi oʻrinni egallagan bitta jamoa va Sharqdan (E dan G guruhigacha) eng yaxshi uchinchi oʻrinni egallagan bitta jamoa ham AFC U-19 Osiyo chempionati 2010 ga yoʻl oladi.
Butan va Maldiv orollari chiqib ketganidan soʻng, ikkita guruhda bir jamoa boshqalardan kam boʻlganligi sababli, har bir guruhda oltinchi oʻrinni egallagan jamoaga qarshi oʻyinlar ushbu reytingga kiritilmagan. Natijada, har bir jamoa oʻtkazgan toʻrtta oʻyin uchinchi oʻrindagi jadval uchun hisobga olinadi.
Grh | Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | Bahrayn | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 | 6 |
A | Tojikiston | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 6 |
C | Ummon | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 6 | −1 | 5 |
D | Pokiston | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 9 | −9 | 0 |
Grh | Jamoa | Oʻyn | Gʻ | Dur | M | GU | GOʻ | GF | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E | Vyetnam | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 12 |
G | Malayziya | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 7 | +12 | 9 |
F | Indoneziya | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 9 | +1 | 7 |