Che Siang-ning, rodným jménem Che Ťien (čínskypchin-jinemHé Jiàn, znaky何諫 se narodila 27. června 1878 v Hongkongu. Její otec Che Ping-chuan (何炳桓) pocházel z okresu Nan-chaj ležícího nedaleko Kantonu, byl úspěšným obchodníkem s čajem, investoval také do nemovitostí. Che Siang-ning přesvědčila otce, aby jí umožnil vzdělávat se společně s bratry a od dětství byla pilnou studentkou.
Od mládí byla rozhodnou feministkou, tvrdě se bránila otcovu příkazu, aby si podle tradičního čínského zvyku nechala svazovat chodidla. Kvůli svým „velkým nohám“ ji rodiče v říjnu 1897 zorganizovali sňatek s Liao Čung-kchajem, Číňanem narozeným v Americe, který nechtěl ženu se svázanými chodidly. Přestože šlo o domluvený sňatek, měli Che a Liao mnoho společného, sdíleli lásku k vědění a umění a nadšení pro záchranu Číny. Finančně podpořila manželovu touhu studovat v Japonsku, když z osobních úspor a prodejem svých šperků získala tři tisíce stříbrných dolarů. Liao odjel do Japonska v listopadu 1902 a ona ho následovala o dva měsíce později. Studovala na přípravné škole pro Tokijskou ženskou normální školu.
Během pobytu v Tokiu se mladí manželé v roce 1903 setkali s čínským revolucionářem Sunjatsenem. Stali se dvěma prvními členy Sunjatsenova protičchingského revolučního hnutí Čínská aliance; Sunjatsenův spolupracovník Chuang Sing je v rámci přípravy na revoluci naučil střílet, Che si pronajala dům, který dala k dispozici pro tajné operace revolucionářů. Nakrátko se vrátila do Hongkongu, kde porodila dceru Liao Meng-sing, kterou zzanechala u své rodiny a vrátila se do Tokia. Studovala malířství na Tokijské ženské umělecké škole a pomáhala Čínské alianci v propagandistické činnosti, mimo jiné navrhovala a šila revoluční vlajky a emblémy. V roce 1908 se jí narodil syn Liao Čcheng-č’.
V roce 1911, v roce sinchajské revoluce, se s manželem vrátila do Hongkongu. V roce 1913 se seznámila se Sung Čching-ling, budoucí manželkou Sunjatsena. Následovali Sunjatsena při povstání proti generálu Jüan Š’-kchajovi, roku 1913, ale po jeho porážce museli v roce 1914 uprchnout do Japonska.
V roce 1916 se Che Siang-ning a její manžel přestěhovali do Šanghaje, aby podpořili revoluční věc. V roce 1921 založil Sunjatsen svou revoluční vládu v Kantonu a Liao Čung-kchaje jmenoval ministrem financí. Che Siang-ning přesvědčila velitele sedmi námořních válečných lodí, aby se připojili k Sunjatsenově vládě. V Kantonu spolu se Sung Ching-ling zorganizovala ženský spolek, který shromažďoval finanční prostředky a zajišťoval léky a oblečení pro vojáky. Na válečné účely také prodala mnoho svých obrazů. Když se v roce 1922 generál Čchen Ťiung-ming vzbouřil proti Sunjatsenovi, Che Siang-ning zařídila Sunjatsenovi shledání s jeho ženou a velmi riskovala, aby dosáhla propuštění svého manžela zadržovaného povstalci.
V srpnu 1923 byla jmenována členkou ústředního výkonného výboru Kuomintangu a ministryní pro ženské záležitosti v Sunjatsenově vládě. Jako ministryně požadovala „úplnou rovnoprávnost žen, pokud jde o právní, sociální, ekonomická a vzdělávací práva“ a 8. března 1924 zorganizovala první čínské shromáždění k Mezinárodnímu dni žen. Otevírala také nemocnice a školy pro ženy v Kantonu.
Po Sunjatsenově smrti v březnu 1925 soupeřilo levé a pravé křídlo Kuomintangu o vedení strany. Liao Čung-kchaj, vůdce levého křídla, byl v srpnu v Kantonu zavražděn, v přítomnosti Che Siang-ning. Novým vůdcem strany se nakonec stal Čankajšek a zahájil Severní pochod proti severním militaristům. Na podporu pochodu Che Siang-ning zorganizovala skupiny Červeného kříže složené z dělnic a přivedla je do Wu-chanu. Když se Čankajškovo křídlo Kuomintangu v roce 1927 obrátilo proti komunistům, mnoho z těchto žen zabilo. Po tomto neúspěchu se následující léta z velké části držela mimo stranickou politiku. Přestěhovala se do Hongkongu a Singapuru a hodně cestovala po Evropě. V Londýně, Paříži, Belgii, Německu a Švýcarsku vystavovala své obrazy.
Po mukdenském incidentu a následné japonské invazi do Mandžuska v roce 1931 se vrátila do Šanghaje a spolu s Šen Ťün-žuem zorganizovala Sdružení národní spásy, které se zasazovalo o odpor proti japonské agresi. Spolupracovala také s významnými aktivisty, se Sung Čching-ling a Luo Šu-čangem; soustředili se na přípravu žen k podpoře vojáků. Poté, co Šanghaj v roce 1937 padla do rukou Japonců, byla nucena z města uprchnout do Hongkongu, po jeho pádu v roce 1941 odešla do Kuej-linu, kde zůstala do konce čínsko-japonské války.
Che Siang-ning byla uznávanou malířkou čínské umělecké školy Lingnan, zvláště ráda malovala švestkové květy, borovice, tygry a lvy. V červenci 1960 byla zvolena předsedkyní Asociace čínských umělců. V roce 1979 byla v Kantonu publikována sbírka jejích obrazů. Roku 1997 bylo v Šen-čenu otevřeno Muzeum umění Che Siang-ning. Bylo to první čínské muzeum umění na národní úrovni pojmenované po jednotlivém umělci; nápis s názvem muzea na jeho budově napsal osobně generální tajemník komunistické strany Ťiang Ce-min. V červnu 1998 vydala čínská pošta sadu tří známek s jejími obrazy.
Che Siang-ning a Liao Čung-kchaj měli dvě děti. Jejich dcera Liao Meng-sing byla známou překladatelkou, která ovládala japonštinu, angličtinu a francouzštinu. Jejich syn Liao Čcheng-č’ byl významným komunistickým politikem, byl dlouholetým členem ústředního výboru a nástupcem matky ve vedení Výboru pro záležitosti zámořských Číňanů (1959–1970, zrušen; znovu v letech 1978–1983 po jeho obnovení jako Úřadu pro záležitosti zámořských Číňanů), krátce působil jako člen politbyra (1982–1983), místopředseda Všečínského shromáždění lidových zástupců (1978–1983) a několik dní před svou náhlou smrtí v roce 1983 byl určen za čínského viceprezidenta. Jeho syn Liao Chuej, vnuk Che Siang-ning, byl také dlouholetým členem ústředního výboru KS Číny, vedoucím Úřadu pro záležitosti zámořských Číňanů, poté ředitelem Úřadu pro záležitosti Hongkongu a Macaa a místopředsedou Čínského lidového politického poradního shromáždění.