Mesék a kriptából – Démonlovag

Mesék a kriptából – Démonlovag
(Demon Knight)
1995-ös amerikai film
Rendező
  • Gilbert Adler
  • Ernest R. Dickerson
ProducerGilbert Adler
Műfaj
Főszerepben
ZeneEdward Shearmur
OperatőrRick Bota
Gyártás
GyártóUniversal Pictures
Ország Amerikai Egyesült Államok
Nyelvangol
Forgatási helyszínVancouver
Játékidő92 perc
Képarány2,35:1
Forgalmazás
Forgalmazó
Bemutató
  • 1995
  • 1995. március 16. (Németország)[1]
Korhatár18 IV. kategória (F/7184/J)
További információk
SablonWikidataSegítség

A Mesék a kriptából – Démonlovag (eredeti cím: Tales from the Crypt: Demon Knight) 1995ben bemutatott amerikai filmvígjáték-horror, melyet Ernest Dickerson rendezett. A főbb szerepekben Billy Zane, William Sadler, Jada Pinkett, Brenda Bakke, CCH Pounder, Dick Miller és Thomas Haden Church látható. Ez volt a HBO Mesék a kriptából című sorozatából készült első egész estés mozifilm.

Az Amerikai Egyesült Államokban 1995. január 13-án mutatták be, negatív kritikai fogadtatás mellett. Folytatása, melynek története nem kapcsolódik ehhez a filmhez, 1996-ban jelent meg, Mesék a kriptából – Vérbordély címmel.

Cselekmény

[szerkesztés]

A Mesék a kriptából sorozat műsorvezetője, a Kriptaőr saját filmet forgat, melyet Démonlovag címmel mutat be a nézőknek.

Új-Mexikóban a Gyűjtő névre hallgató, emberi alakot viselő démon üldöz egy Frank Brayker nevű vándorló férfit. Járműveik karamboloznak, ezután Brayker elmenekül és egy templomból kialakított, szegényes motelben húzza meg magát. Megismerkedik a lakókkal, a tulajdonos Irene-nel, a prostituált Cordeliával, a postás Wallyvel és egy Jeryline nevű fegyenccel.

A Gyűjtő hamarosan Brayker után ered és kiderül: egy fontos kulcsot akar megszerezni tőle, amelynek birtokában a démonok átvehetnék a hatalmat a Földön.

Szereplők

[szerkesztés]
Szerep Színész Magyar hang[2]
A Gyűjtő Billy Zane Gesztesi Károly
Frank Brayker William Sadler Rosta Sándor
Jeryline Jada Pinkett
Roach Thomas Haden Church Dózsa Zoltán
Irene CCH Pounder Borbáth Ottília
Kriptaőr John Kassir (hangja) Verebély Iván
Brock Winkless (bábmester)[3]
Cordelia Brenda Bakke
Willy bácsi Dick Miller Uri István
Bob seriffhelyettes Gary Farmer Horkai János
Danny Ryan O’Donohue
Wally Charles Fleischer
Tupper seriff John Schuck Áron László
Wanda Sherrie Rose
partilány Chasey Lain
Traci Bingham
Other Collector Mark David Kennerly
Homer Tim DeZarn
gyilkos John Larroquette

Fogadtatás

[szerkesztés]

A Rotten Tomatoes 38 kritikus véleménye alapján 42%-ra értékelte.[4] A Variety kritikája szerint „…nem elég vicces vagy ijesztő ahhoz, hogy teljes mértékben kielégítő legyen, akár sokkoló műként, akár paródiaként.”[5] Stephen Holden (The New York Times) is úgy vélte, a film „eltúlzott élőszereplős rajzfilm, amely egyszerre akar hajmeresztő és vicces lenni. A maga kamaszosan nyálcsorgató módján félig-meddig sikerrel is jár.”[6]

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. http://www.zelluloid.de/filme/index.php3?id=22, 2018. április 14.
  2. Mesék a kriptából – Démonlovag az Internetes Szinkron Adatbázisban (magyarul)
  3. Cheng, Cheryl. „N. Brock Winkless IV, the Puppeteer of Chucky in 'Child's Play,' Dies at 56”, The Hollywood Reporter, 2015. július 30. (Hozzáférés: 2015. augusztus 23.) 
  4. Tales From the Crypt Presents Demon Knight (angol nyelven). Rotten Tomatoes. (Hozzáférés: 2024. július 26.)
  5. Demon Knight (angol nyelven). Variety, 1994. december 31. „…neither funny enough nor scary enough to be fully satisfying as either a shocker or a spoof.
  6. Holden, Stephen: Movie Reviews (angol nyelven). The New York Times, 1995. január 13. [2018. január 18-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2024. július 26.) „…is a blown-up live-action cartoon that wants to be bone-chilling and funny at the same time. In its leering adolescent way, it half succeeds.

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Demon Knight című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk

[szerkesztés]