Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Orbitinė anglies observatorija (Orbiting Carbon Observatory, OCO) - NASA palydovinė misija, kurios paskirtis turėjo būti atmosferos anglies dioksido koncentracijų stebėjimas. Dėl techninių kliūčių paleidimo metu palydovas nepasiekė orbitos ir perėjęs į atmosferą, nukrito į Indijos vandenyną netoli Antarktidos. Paleidimas buvo vykdomas 2009 m. vasario 24 d. 09:55:30 GMT. Palydovas buvo leidžiamas iš Vandenberg Oro pajėgų bazės Kalifornijoje naudojant Taurus XL raketą.
OCO duomenys būtų buvę pakankamai tikslūs, kad galėtų parodyti regioninį anglies dioksido pasiskirstymą visoje planetoje, pagrindinius šaltinius bei buferines zonas. Šie duomenys pagerintų dabartinį supratimą apie anglies ciklą pasauliniu mastu bei padėtų išskirti natūralių procesų ar žmogaus veiklos poveikį šiltnamio dujų pasiskirstymui. Planuota misijos trukmė - dveji metai, orbitos tipas - artima poliarinei. Projekto kaina buvo 270 mln JAV dolerių.