Chinatown vo Vancouveri je najväčšou čínskou štvrťou v Kanade a jednou z najväčších čínskych štvrtí v Severnej Amerike. Nachádza sa na okolí ulice Pender Street. Na západe ju ohraničuje historická štvrť Gastown a mestská časť Downtown, na severe mestská časť Downtown Eastside a pozostatky bývalej historickej švrte Japantown a na východe mestská časť Strathcona. Približné hranice oblasti s obchodmi v Chinatowne určujú ulice Hastings, Georgia, Gore a Taylor Street, no jej hranice zasahujú až do južných častí mestskej časti Downtown Eastside. Ulice Pender, Gore a Main Street sú hlavným centrom obchodu v čínskej štvrti.
Mesto Vancouver je pre svoju početnú populáciu obyvateľov čínskeho etnika, či už viacgeneračných Kanaďanov čínskeho pôvodu, alebo čínskych emigrantov z Hongkongu, niekedy prezývaný "Hongcouver". Chinatown síce ostal jednou z hlavných turistických atrakcií, no v nedávnej minulosti ho zatienila nová ázijská obchodná štvrť, ktorú si v 80. rokoch veľa bohatých a vplyvných čínskych emigrantov z Hongkongu a Taiwanu vybudovalo na predmestí Vancouveru pozdĺž cesty Road no. 3 v meste Richmond. Táto nová oblasť sa nazýva Golden Village.
Najväčšia oblasť, v ktorej žijú Kanaďania čínskeho pôvodu v Regionálnom okrese Metro Vancouver sa od 80. a 90. rokov nachádza na Vancouverovom ostrove vo Victorii, hlavnom meste provincie Britská Kolumbia.
Chinatown bol v minulosti známy pre jeho neónové reklamy, no tie sa začali demontovať po schválení nariadenia o umiestňovaní reklám v roku 1974. Poslednou veľkou reklamou bol neón Ho Ho, ktorý zobrazoval misku ryže a paličky, používané pri jedle. Bol odstránený v roku 1997. V Chinatowne sú snahy zvýšiť bezpečnosť nájmom súkromnej bezpečnostnej služby, hľadať nové formy marketingu a zriadiť nové byty obnovou a renováciou niektorých historických budov.
V súčasnom Chinatowne sa nachádza veľa tradičných čínskych reštaurácií, banky, tržnice, čajovne, obchody s odevmi a ďalšie obchody, ktoré slúžia miestnym obyvateľom aj turistom. Sídli tu aj redakcia Sing Tao Daily, jedného zo štyroch čínskych denníkov v meste. Centrálu a televízne štúdio tu má aj televízna stanica Channel M.
Od roku 2004 prebieha v okolitých štvrtiach, najmä v Downtowne veľký rekonštrukčný a stavebný boom. Na okolí miesta, kde sa v roku 1986 konala svetová výstava Expo 86 vyrastajú nové výškové obytné budovy a veľké investície boli použité aj na výstavbu nového nákupného strediska "International Village", odpovedi downtownu na ázijské nákupné strediská v Golden Village.
Ako väčšina čínskych štvrtí, je aj Chinatown vo Vancouveri obývaný najmä staršími ľuďmi, no mladší obyvatelia mesta, vrátane Taiwančanov, belochov aj obyvateľov z Hongkongu sa v poslednej dekáde začali vracať a usadzovať v Chinatowne pre jeho polohu pri centre - downtowne mesta. Vďaka tomu Chinatown ostal centrom čínskej kultúry a obchodu v regióne.
Okrem Číňanov z Taiwanu, Hongkongu a pevninskej Číny sa v oblasti usadili aj Číňania z Latinskej Ameriky. Väčšina z nich pochádza z Peru a do Vancouveru sa presťahovali po tom, čo sa generál Juan Velasco Alvarado, tamojší diktátor zmocnil vo vojenskom prevrate vlády v Peru. Ďalší pochádzajú z Brazílie, Mexika a Nikaragui.