2005—2007 — очолював напрям брокериджу по країнах СНД в лондонському офісі американського брокера-інвестбанку CantorFitzgerald / BGC.
2008—2009 — керуючий директор (напрямок — торгівля цінними паперами) в Concorde Capital.
2009—2012 — голова напрямку з торгівлі цінними паперами та СЕО підрозділу Центральної і Східної Європи в компанії Renaissance Capital.
2013—2014 — заступник голови правління Державної продовольчої зернової корпорації України[6]. На момент обрання до парламенту очолював український офіс компанії BTG Pactual[1].
З 27 листопада 2014 року по 2 вересня 2015 — нардеп України. До ВРУ VIII скликання обраний за списком «Блоку Петра Порошенка» (№ 51)[1]. З 4 грудня 2014 року — голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики[9].
Його діяльність на цій посаді неодноразово піддавалась критиці. Зокрема, він звинувачувався в корупції та тискові на платників податків. Численні факти виявлених порушень лягли в основу депутатських звернень нардепів до Кабміну з вимогою звільнити Насірова та його першого заступника Сергія Білана.
З грудня 2016 року депутатською фракцією «Самопоміч» проводиться акція Stop bastards, що ставить на меті відставку Насірова та Білана[11][12].
23 травня 2016 за ініціативою української сторони було підписано угоду між урядом України та урядом США про взаємодопомогу між митними адміністраціями. З боку України Угода була підписана Головою ДФС Насіровим, з боку США — керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.
8 липня 2016 — на 20-му засіданні Генеральної Асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) Насірова обрано президентом ІОТА.
11 липня 2016 — Насіров та голова митного комітету Білорусі Юрія Сенька підписали план заходів митних органів України та Білорусі у правоохоронній сфері. Він передбачає взаємодію, обмін досвідом і заходи щодо припинення обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, контрафактних товарів, незаконного переміщення цінностей, незаконного обігу тютюнових виробів та алкогольної продукції, незаконного переміщення товарів і транспортних засобів поза митним контролем та незаконного переміщення поза пунктами пропуску митного кордону сільськогосподарської продукції. Тоді ж було підписано угоду про систему попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на білорусько-українському кордоні та підтримки ритмічності його перетину на рівні митних і прикордонних служб України та Республіки Білорусь.
15 липня 2016 — підписано протокол про взаємодію у боротьбі з митними правопорушеннями (переміщення товарів повітрям між Україною та Азербайджаном). Підписанти Насіров та голова митного комітету Азербайджану Алієв Айдин Алі Оглу.
18 липня 2016 — Насіров та генсек Всесвітньої митної організації Куніо Мікурія підписали Меморандум про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України та ВМО та про створення Регіонального кінологічного навчального центру ВМО в Хмельницькому.
11 жовтня, 2016 — в результаті зустрічі з заступником Держсекретаря Міністерства митниці і торгівлі Туреччини Сезаі Учармаком було домовлено про розширення співпраці в сфері обміну досвідом і навчання, кінологічній сфері, сфері обміну інформацією та боротьби з контрабандою і порушенням митних правил, а також координувати дії під час впровадження електронної системи МПД (eTIR). Електрона система е-TIR передбачає обмін даними в електронному вигляді між національними митними системами щодо міжнародного транзиту товарів відповідно до положень Конвенції МДП. Турецька сторона висловила готовність надати Україні всю необхідну допомогу і підтримку в рамках запровадження Нової комп'ютеризованої транзитної системи (NCTS).
2 березня 2017 затриманий НАБУ за справою «Укргазвидобування», після чого його кар'єра на державній службі закінчилась[14]. Неодноразово намагався відновитися на посаді головного податківця країни, проте у вересні 2019 року Верховний Суд скасував усі рішення судів на його користь[15].
2 березня 2017 року Національне антикорупційне бюро України повідомило про затримання Романа Насірова, який на той час перебував на посаді голови Державної фіскальної служби. Затримання відбулось у Феофанії під час проведення обшуку у рамках розслідування газової справи екс-нардепа Олександра Онищенка.
В ході слідчих дій було також з'ясовано, що окрім українського паспорта, Насіров має також британський (з 2012 року)[16] та угорське громадянство[17]. На запитання суду щодо інших паспортів, Насіров відповів, що є громадянином України, не коментуючи останні паспорти[18]. Згодом виявилось, що Насіров не має угорського громадянства, а скани, розповсюджені ЗМІ виявились фейками[19]. Про це повідомив голова МВС Угорщини Шандор Пінтер[20].
Після арешту Насірова стало відомо, що його звинувачують у діях, які завдали шкоди державі на 2 млрд грн. Зокрема, йому інкримінують співпрацю з народним депутатом Олександром Онищенком, під час якої Насіров відтерміновував рентну платню за видобування корисних копалин, а нардеп проводив завдяки цьому корупційні схеми[21]. Сам Онищенко коментує роботу з Насіровим як таку, яка «не передбачала оплати»[22].
Сам Насіров заявляв, що зміг детінізувати частину збору податків і «заробити» державі 170 млрд грн[23].
Одразу після арешту Насіров заявив про проблеми зі здоров'ям і ліг до лікарні Феофанія, де у нього начебто діагностували інфаркт міокарда. Це «несподіване захворювання» спричинило чималий резонанс в укрнеті[24].
Юлія Марушевська назвала Насірова «диспетчером» корупційних митних та податкових потоків, пояснюючи, що він не є самостійною фігурою, а виконує відведену йому роль кимось з олігархів[25]. Формально Насірову не було обрано міру застереження[26], але активісти заблокували виїзди з суду, щоб запобігти закриттю справи або втечі підозрюваного[27].
16 березня 2017 року дружина Романа внесла заставу розміром 100 млн грн, після чого Насіров зміг вийти на свободу[28]. Від підозрюваного вимагається прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою, а також носити електронний засіб контролю[29].
У жовтні 2022 року НАБУ повідомило Насірову про підозру в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (722 млн грн або 21 млн євро), який у 2015—2016 роках отримав Насіров тоді як голова Державної фіскальної служби.[30].
У лютому 2023 року слідство про хабар було завершено[31]. 7 березня 2023 року ВАКС заочно арештував Олега Бахматюка за підозрою у наданні хабаря Насірову та його раднику[32]. За даними слідства, тесть Насірова Олександр Глімбовський протягом грудня 2015 — березня 2016 допомогав йому отримати частину хабаря у розмірі 13 млн євро на рахунки підконтрольної йому компанії. Протягом 2017—2018 року Глімбовський, власник групи будівельних компаній, легалізував ці кошти та витратив їх на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва. Будівництво тривало у 2022—2023 роках. Наприкінці 2023 року 81 об'єкт нерухомості та понад 30 млн грн Глімбовського заарештували[33].
24 травня 2024 року за Насірова було внесено 55 млн грн застави, він вийшов з-під варти, де перебував з 31 жовтня2022 року[34][35]. 19 липня ВАКС арештував тестя Насірова Олександра Глімбовського, одного з фігурантів справи про хабарі Насірову в 2015—2016. Він, за даними слідства, допомагав Насірову легалізовувати гроші[36].
19 червня 2024 року в НАБУ повідомили, що близька особа ексглави ДФС протягом грудня 2015 - березня 2016 рр. допомогла Насірову отримати частину хабаря у розмірі понад 13 млн євро на рахунки підконтрольної компанії.[37] 19 липня 2024 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що ВАКС арештував одного з фігурантів справи про хабарі Насірову в 2015-2016 роках йдеться про власника групи компаній "Альтіс" Олександра Глімбовського.[38]
Володіє двома квартирами у Лондоні, які він не вказав у декларації за 2014 рік[40][41][42].
15 грудня 2016 року у ВРУ зареєстровано проєкт постанови про визнання роботи Насірова та його заступника Сергія Білана незадовільною та їх звільнення. Автори проєкту — 38 депутатів фракцій «Блок Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч», «Батьківщина»[43].
За інформацією Ольги Руднєвої (директор фонду «АНТИСНІД»), Р. Насіров навчався в одній школі з Шерембеєм (майбутнім громадським активістом, правозахисником пацієнтів з ВІЛ/СНІД тощо)[45].
У власності має принаймні дві квартири у Лондоні вартістю 96 та 120 тисяч фунтів (близько 7 млн грн за курсом 2017 року)[46]. За 2017 рік Насіров задекларував прибуток у розмірі 6 гривень[47].