Леонард Хофстедтер та Шелдон Купер — двоє геніальних молодих фізиків, але їхній розум не допомагає їм у спілкуванні з іншими людьми. Але все змінюється, коли у них з'являється нова сусідка, Пенні, молода офіціантка з Омахи, штат Небраска, в яку закохується Леонард.
До них у гості заходять інженер Говард Воловітц, який вважає себе улюбленцем жінок, та астрофізик Раджеш Кутраппалі, який втрачає дар мови, знаходячись у одному приміщенні з дівчиною. Пенні просить Леонарда і його друзів забрати телевізор з квартири її колишнього хлопця, Курта, і вони погоджуються. Курт не бажає віддавати телевізор і лупцює хлопців. Пенні намагається вибачитися перед хлопцями і запрошує їх на вечерю.
Серія розпочинається з розмови Шелдона та Леонарда про дослід Юнга — спостереження явища інтерференції світла при проходженні пучка фотонів через екран з двома щілинами. Цей досвід демонструє що фотони, які є частинками, в той самий час виявляють і хвильові властивості, що доводить дуалізм природи світла. Пізніше Леонард, намагаючись заспокоїти Пенні, розповідає їй про двоїсту природу світла.
Раніше був знятий пілот, в якому не було Пенні, Говарда чи Раджа. Натомість у ньому були персонажі Кеті (Аманда Волш) та Ґільда (Айріс Бар). Кеті, як і Пенні, є вуличною підставною особою для книжкових розумників Леонарда і Шелдона, проте вона зліша за Пенні. Вона стверджувала, що спала зі своїм вітчимом до того, як її мати вийшла за нього заміж. Крім того, в оригінальному пілоті персонаж Шелдона більш сексуальний і лібідозний. Насправді, Шелдон прямо заявляє, що займався сексом з Гілдою, їхньою з Леонардом подругою, на з'їзді фанатів "Зоряного шляху". CBS відмовився від оригінального пілота, але шоу сподобалося настільки, що Лорре і Праді попросили продюсувати другий епізод.[1]
Розповідаючи про записи на дошці, Шелдон згадує теорію струн — теорію, яка з кінця 1970-х і початку 1980-х років стала кандидатом на теорію всього, тобто теорію, здатну описати всі відомі фундаментальні взаємодії. Одна з моделей теорії струн описується в просторі, що має 26 вимірювань, про які згадує Леонард. Також в цій розмові згадується Апроксимація Борна-Оппенгеймера, за якою коливання і спінпротонів можуть бути напрочуд малими внаслідок великої маси протона і суттєво не змінювані електронами.
Відстоюючи своє місце на дивані, Шелдон згадує паралакс — зміну видимого положення об'єкта стосовно віддаленого фону в залежності від положення спостерігача, намагаючись таким чином висловити просту думку про те, що дивитися телевізор під кутом незручно.
Стівен Хокінг, диск з лекцією якого принесли Раджеш і Говард, — один з найвпливовіших фізиків-теоретиків нашого часу і активний популяризатор науки. У 1974 році, яким датується його лекція в MIT, Хокінг став членом Лондонського Королівського товариства.
Намагаючись відчинити двері, Леонард говорить Шелдону що їхній сумарний IQ дорівнює 360, якщо вважати, що вони мають однакову кількість балів, то на кожного припадає по 180 балів. Найвідоміший тест — тест Айзенка дозволяє набрати максимально 160 балів. Судячи з вражаючих результатів, Шелдона та Леонарда повинні з радістю прийняти у Менса — організацію, яка об'єднує людей, які здали стандартизовані тести IQ краще, ніж 98% населення. До речі, найвищий IQ у світі має жінка — Мерилін вос Савант, її IQ з різних тестів визначається від 167 + до 230. Пізніше, в 11-й серії, Шелдон називає свій IQ — 187.