Polypogon plumigeralis

Polypogon plumigeralis

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Еребіди (Erebidae)
Рід: Polypogon(інші мови)
Вид: P. plumigeralis
Polypogon plumigeralis
(Hübner, 1825)
Синоніми
*Pechipogo plumigeralis Hübner, [1825]
Посилання
Вікісховище: Pechipogo plumigeralis
Віківиди: Polypogon plumigeralis

Polypogon plumigeralis — вид лускокрилих комах з родини еребід (Erebidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений у Центральній і Південній Європі, Північній Африці, Близькому Сході, на півночі Ірану, в Афганістані. Тварини зустрічаються на степових вересах і пустирях, а також на теплих схилах.

Розмах крил метелика становить від 24 до 30 міліметрів. Основний колір передніх крил варіюється від коричневого до червоно-коричневого. Верхівка загострена. Кільцеві та ниркові плями невеликі з темним заповненням. Зовнішня і внутрішня поперечні лінії зазубрені й темно виділяються. Темна відносно пряма хвиляста лінія жовтуватого кольору продовжується на сіро-коричневих задніх крилах. Хоботок метелика добре розвинений, а вусики самців гребінчасті. Дуже довгі щупики вражають. Передні ноги самців пухнасті й волохаті.

Дорослі гусениці буруватого кольору, мають розмитий червонуватий відтінок і мають темну спинну лінію та вузькі бічні спинні лінії. На боках окремих сегментів є темні посічки, а на розрізах — квадратні білі плями.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

У кліматично сприятливих районах метелики літають двома поколіннями: перше з травня по липень, друге з серпня по жовтень. Вони відвідують приманку і штучні джерела світла. Харчовими рослинами багатоїдних гусениць є шипшина і троянда (Rosa), марена(інші мови) (Rubia), плющ (Hedera), а також мітлиця (Cytisus scoparius).

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]