Інститут демократії та співробітництва

Institute of Democracy and Cooperation
АбревіатураIDC
ТипThink tank
ЗасновникAnatoly Kucherenad
Засновано2008
Москва
Правовий статусфонд
Сфераhuman rights in the United Statesd
Галузьinternational activitiesd
Країна Франція
Штаб-квартираRue de Varenne 63 bis
РозташуванняParis
DirectorNatalia Narochnitskaya
Вебсайт: Official website

Мапа

Інститут демократії та співробітництва (Institute of Democracy and Cooperation)аналітичний центр, з офісами у Парижі та Нью-Йорку. Обидва були засновані у 2008 році російським юристом Анатолієм Кучереном та групою російських громадських організацій. Основною метою організацій було дати симетричну відповідь на звинувачення Freedom House про порушення прав людини у Російській Федерації. Нью-йоркський офіс припив роботу у 2015 році. Паризький офіс очолює історик і екс-депутат Держдуми Росії Наталія Нарочницька. Керівником відділу є британський філософ та історик Джон Лафленд.

Інститут пов’язують із російськими фондами, ЗМІ та дослідниками, ймоврно, що він був створений за ініціативою Путіна та Суркова.[1] На запитання про джерела фінансування екс-директор IDC Джон Лафленд заявив, що кошти надає Фонд історичного огляду в Москві, який, у свою чергу, фінансується грантами президента Росії.[2][3]

Фокус

[ред. | ред. код]

Головна мета офісів – протидіяти односторонній інформації про Росію.[4]

Паризьке відділення очолює Наталія Нарочницька, за її словами, паризьке представництво також має стежити за становищем національних меншин у країнах ЄС, наприклад росіян у Латвії.[4]

Інститут працює по всій Європі, маючи партнерів у Римі, Берліні та Празі, є організатором кількох додаткових заходів в ООН у Женеві (акредитований в ООН зі статусом ECOSOC).

Фінансування

[ред. | ред. код]

За інформацією Кучерени, Інститут фінансується за рахунок пожертвувань і не отримує державного фінансування. За його словами, це суто громадянська ініціатива , яка спирається на підтримку російських підприємців. Оскільки багато компаній у Росії є державними або сильно залежними від держави, російський кореспондент Борис Райтшустер вважає, що інститут і його російськомовні викладачі фінансуються з Росії.

Конференції

[ред. | ред. код]

З 2012 року Інститут регулярно організовує «конференції суверенітету» конспірологічного-ідеологічного та правоекстремістського журналу Querfront Compact, де пропагують антиамериканізм та євразійство.

На першій конференції 24 листопада 2012 року у Берліні організатори співпрацювали з державним іноземним мовником Russia Today.

На конференції 2013 року у Парижі з'явилися тодішній медіа-партнер Elsässer Кен Джебсен, правоконсервативний депутат російської Думи Олена Мізуліна, історик-націоналіст Наталія Нарочницька та британський журналіст і прихильник Путіна Джон Лафленд.

Після анексії Криму в 2014 році російський уряд розширив співпрацю з європейськими правими популістами, в тому числі через великі фінансові позики від афілійованих з Кремлем банків.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The Propaganda of the Putin Era. 25 квітня 2013.
  2. How The Kremlin Wields Its Soft Power In France. RadioFreeEurope/RadioLiberty (англ.). Процитовано 14 лютого 2021.
  3. Sources of income FOUNDATION FOR HISTORICAL OUTLOOK | Open NGO Project. openngo.ru (рос.). Процитовано 14 лютого 2021.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  4. а б Kreml-Treue kämpfen für die Menschenrechte - im Ausland. 05.02.2008.