Барт Пренель

Барт Пренель
Bart Preneel
Народився15 жовтня 1963(1963-10-15)[1] (61 рік)
Левен, округ Левенd, Брабант[d], Бельгія
Місце проживанняЛевен
Країна Бельгія
Діяльністьвикладач університету, криптограф, математик, інженер
Alma materЛевенський католицький університет (23 лютого 1993)
Sint-Pieterscolleged
ЗакладЛевенський католицький університет[2]
Науковий керівникJoos Vandewalled[3] і René J. M. Govaertsd[3]
Аспіранти, докторантиSouradyuti Pauld[3]
Chaoyun Lid[3]
Ventzislav Nikovd[3]
Michaël Quisquaterd[3]
Frederik Vercauterend[3]
Claudia Diazd[3]
Joris Claessensd[3]
Kazuo Sakiyamad[3]
Christophe De Cannièred[3]
Nele Mentensd[3]
An Braekend[3]
Jongsung Kimd[3]
Joseph Lanod[3]
Stefaan Seysd[3]
Lejla Batinad[3]
Christopher Wolfd[3]
Sıddıka Berna Örsd[3]
Bart Van Rompayd[3]
Jorge Nakahara Jrd[3]
Johan Borstd[3]
Chris Vanden Berghed[3]
Hongjun Wud[3]
Brecht Wyseurd[3]
Mina Dengd[3]
Seda F. Guersesd[3]
Sebastiaan Indesteeged[3]
Markulf Kohlweissd[3]
Florian Mendeld[3]
Reza Ebrahimi Atanid[3]
Dave Singeléed[3]
Elke De Mulderd[3]
Sebastian Faustd[3]
Elena Andreevad[3]
Benedikt Wolf Gierlichsd[3]
Emilia Kasperd[3]
Gautham Sekard[3]
Daniel De Cockd[3]
Jens Hermansd[3]
Bart Menninkd[3]
Nicky Mouhad[3]
Koen Simoensd[3]
Carmela Troncosod[3]
Cristina Pérez-Solàd[3]
Karel Marie Woutersd[3]
Hirotaka Yoshidad[3]
Qingju Wangd[3]
Gunes Acard[3]
Ero Balsad[3]
Michael Herrmannd[3]
ЧленствоЄвропейська академія[4]
Нагороди
Особ. сторінкаhomes.esat.kuleuven.be/~preneel/

Барт Пренель (англ. Bart Preneel; 15 вересня 1963(19630915), Левен) — бельгійський криптограф і криптоаналітик, професор Левенського католицького університету, член дослідницької групи COSIC[5] президент Міжнародної Асоціації Криптографічних Досліджень, керівник проекту ECRYPT[en].

Області дослідження

[ред. | ред. код]

Головною областю досліджень Барта Пренеля є інформаційна безпека. Основні напрямки його робіт: криптографічні алгоритми та протоколи, а також їх застосування в мобільному зв'язку, комп'ютерній та мережевій безпеці. Найбільш цікавими темами для досліджень є хеш-функції, алгоритми MAC, потокові й блокові шифри. Зокрема, працював над розробкою шифру MESH, який має складну раундову структуру, а алгоритм генерації ключів дозволяє MESH уникати проблеми слабких ключів.

Професорська і дослідницька діяльність

[ред. | ред. код]

Викладання в університетах

[ред. | ред. код]

Барт Пренель є «повним професором» (найвища посада (звання) професора) і викладає криптологію, мережеву безпеку, теорію кодування, і дискретну математику в Левенському Католицькому Університеті.

Він є запрошеним професором Данського Технічного Університету, Рурського Університету в Бохумі (Німеччина), Технічного Університету Граца (Австрія), Бергенського університету (Норвегія) і Гентського університету (Бельгія).

У 1993—1994 роках був науковим співробітником в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Участь у публічних заходах

[ред. | ред. код]

Барт Пренель є організатором IPICS 2006,[6] та співорганізатором WISSEC 2006[7]. Також організував дворічну Літню Школу з криптографії ESAT-COSIC. Головною перевагою цього курсу є те, що в ньому беруть участь фахівці з криптографії із різних сфер діяльності: починаючи від відомих дослідників в криптографії до фахівців в застосуванні криптографії в банківському й телекомунікаційному бізнесі. На останньому курсі було близько 80 учасників.

Пренель також читав лекції і курси в Австрії (2), Бразилії, Китаї, Данії, Естонії, Фінляндії (6), Франції (2), Греції (4), Індії, Лівані, Польщі (2), Іспанії, Швеції, Тунісі (2), Великій Британії та США (2).

Computer Security and Industrial Cryptography — науково-дослідна група при кафедрі електротехніки Левенського Католицького Університету, одним з керівників якої є професор Барт Пренель.

Метою науково-дослідницької діяльності COSIC є створення електронних систем для безпечної взаємодії. Наприклад, технології для збереження конфіденційності, створення стійких до злому підписів, якісної ідентифікації, абсолютної анонімності, безпечної оплати рахунків і чесних виборів.

Дослідження зосереджено на розробці, оцінці й реалізації криптографічних алгоритмів і протоколів для розвитку архітектури системи безпеки, для інформаційних і комунікаційних систем.

Пренель вніс свій цінний внесок в зростання дослідницької групи COSIC. У цю групу входило близько 12 постдоків, 40 аспірантів і дослідників.

ECRYPT II

[ред. | ред. код]

Барт Пренель — керівник проекту Товариство передового Досвіду в криптографії ECRYPT II (European Network of Excellence for Cryptology II (2008—2013)).[8] ECRYPT II — Європейська мережа передового досвіду в області криптографії, що фінансується в рамках Сьомої Програми Європейської Комісії (англ. Information & Communication Technologies (ICT) англ. Programme of the European Commission's Seventh Framework Programme (FP7)) під номер контракту ІКТ-2007-216676 інформаційних і комунікаційних технологій.

ECRYPT II розпочався 1 серпня 2008 року і закінчився 31 січня 2013 року. Його мета полягала в подальшій посиленні співпраці європейських дослідників в області інформаційної безпеки.

Міжнародна Асоціація Криптографічних досліджень (англ. The International Association for Cryptologic Research (IACR))[9] є некомерційною науковою організацією, мета якої полягає в подальших дослідженнях в криптології та суміжних областях. Барт Пренель займав посаду одного з директорів в IACR на термін з 2014 по 2016.[10]

Співпраця з EEMA

[ред. | ред. код]

Група COSIC, з подачі керівника Барта Пренеля, налагодила співпрацю з EEMA. Керівник кафедри ЕЕМА, Джон Шамах, коментує цей факт:

Барт був давнім другом ЕЕМА. Його поважають, як одного з провідних світових авторитетів у криптографії….. Ми вітаємо Барта в Раді ЕЕМА та чекаємо нових горизонтів, які він відкриє на користь наших членів

— Jon Shamah[11].

Роботи Пренеля

[ред. | ред. код]
Суб-блок функції стиснення алгоритму гешування RIPEMD 160

RIPEMD-160

[ред. | ред. код]
Докладніше: RIPEMD-160

RIPEMD-160 (англ. RACE Integrity Primitives Evaluation Message Digest) — геш-функція, розроблена в Левенському Католицькому Університеті Бартом Пренелем ( Bart Preneel), Хансом Доббертіном ( Hans Dobbertin) і Антоном Босселарсом (Antoon Bosselaers) і вперше опублікована в 1996 році.

Для довільного вхідного повідомлення функція генерує 160-розрядне геш-значення, зване Геш-сумою повідомлення. RIPEMD-160 є покращеною версією RIPEMD, яка використовує принципи MD4 і по продуктивності порівнянна з більш популярною SHA-1.

Також існують 128, 256 і 320-бітові версії цього алгоритму, які, відповідно, називаються RIPEMD-128, RIPEMD-256 і RIPEMD-320. 256 і 320-бітові версії відрізняються подвоєною довжиною геш-функції, що зменшує ймовірність колізій, але при цьому функції не є більш крипостійкою.

Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля

[ред. | ред. код]
Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля

Одностороння функція стиснення Міагучі-Пренеля (англ. The Miyaguchi-Preneel single-block-length one-way compression function) є розширеним варіантом аналогічної функції англ. Matyas-Meyer-Oseas. Це була функція, незалежно запропонована Бартом Пренелем і Сьодзо Міагучі.

Науковець про себе

[ред. | ред. код]
Я повний професор (gewoon hoogleraar) в дослідницькій групі COSIC відділу електротехніки Katholieke Universiteit Leuven в Бельгії. Моя основна область досліджень — інформаційна безпека. У моїх дослідженнях основна увага приділяється криптографічним алгоритмам і протоколам, а також їх додаткам для комп'ютерної та мережевої безпеки й мобільного зв'язку. Мої улюблені теми досліджень — геш-функції, алгоритми MAC, потокові шифри і блок-шифри. Я все ще працюю над своєю книгою про геш-функціях (моя кандидатська дисертація з цього питання виходить з друку, але, нарешті, це електронна версія з 1993 року). Я сподіваюся завершити її до кінця 2013 року. Моя улюблена геш-функція — RIPEMD-160. Мій улюблений MAC — MDx-MAC).

— Bart Preneel[12]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Deutsche Nationalbibliothek Record #121965252 // Gemeinsame Normdatei — 2012—2016.
  2. https://www.kuleuven.be/wieiswie/nl/person/00003308
  3. а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш щ ю я аа аб ав аг ад ае аж аи ак ал ам ан ап ар ас ат ау аф ах ац аш ащ аю ая ба бб бв Математичний генеалогічний проєкт — 1997.
  4. https://www.ae-info.org/ae/User/Preneel_Bart
  5. K.U.Leuven: Who-is-who. K.U.Leuven. Архів оригіналу за 3 лютого 2010. Процитовано 27 березня 2008.
  6. IPICS 2006. Архів оригіналу за 5 грудня 2014.
  7. WISSEC 2006. Архів оригіналу за 4 березня 2016.
  8. ECRYPT II. Архів оригіналу за 1 березня 2022.
  9. IACR. Архів оригіналу за 5 грудня 2014.
  10. Bart Preneel is a direcor of IACR. Архів оригіналу за 16 грудня 2014.
  11. Bart Preneel joins EEMA Board of Management
  12. Bart Preneel

Посилання

[ред. | ред. код]