Джейкоб Мінсер (Якоб Мінцер, англ. Jacob Mincer; 15 липня 1922, м. Томашів-Любельський, Польща — †20 серпня 2006, м. Нью-Йорк, США) — американський економіст польського походження, засновник сучасної економіки праці[7].
Член Національної академії наук США (2000).
Джейкоб Мінсер народився 15 липня 1922 року в місті Томашів-Любельський у Польщі, в родині Ісаака Мінсера та Дебори Ейзен. У 16 років Джейкоб вступив до коледжу Брно Чехословаччини, а коли прийшла Друга світова війна, то Мінсер більшу кількість часу перебував у концентраційних таборах у Німеччині та Чехословаччині. Під час війни батьки та дві сестри Джейкоба втекли на схід, але були вбиті німецькою армією, що наступала.
1948 року він залишив Польщу і приїхав до США за стипендією від фонду Гілель до Університету Еморі. В 1950 отримав ступінь бакалавра мистецтва в тому ж самому університеті, а в 1957 — ступінь доктора філософії в Колумбійському університеті
Викладацьку діяльність розпочав у Сіті-коледж в період 1954—1957 років, потім в Університеті Чикаго протягом 1957—1959 років. З 1962 року він був професором економіки в Колумбійському університеті. Займався Мінсер викладацькою діяльністю до 1991 року[8].
З 1960 року Джейкоб був членом Національного бюро економічних досліджень, потім викладав в Єврейському університеті в Єрусалимі, Стокгольмській школі економіки. У 1967 році Мінсер був обраний членом Американської статистичної асоціації, а з 1975 року — членом Економетричного товариства та у 1972—1976 роках членом Комітету з перепису населення при Американській економічній асоціації.
Джейкоб Мінсер помер 20 серпня 2006 року у віці 84 роки, після ускладнення хвороби Паркінсона. В економіста залишилося двоє дочок: Дебора і Кароліна та дружина, а син Данило помер в 1985 році.
Джекоб Мінсер перший запропонував термін людський капітал у своїй статті «Інвестиції в людський капітал та персональний розподіл доходу» (англ. Investment in Human Capital and Personal Income Distribution)[9] за 1958 рік. Стаття по суті стала першою спробою створення теорії людського капіталу, де персональний розподіл доходів серед індивідуумів пояснено виключно в результаті отриманого ними самими професійного навчання.
Також на честь Джейкоба Мінсера було названо рівняння (рівняння Мінсера). Суть рівняння у тому, що воно представляє заробітну плату як функцію від пройденого навчання та отриманого досвіду роботи. Дана модель була розроблена в 1958 році та стала традиційною оцінкою вигідності вкладень в людський капітал. Це рівняння найбільш широко використовується в емпіричній економіці.
За свої здобутки в економічній теорії Мінсер був нагороджений:
Товариство економіки праці заснувало премію імені Дж. Мінсера[11].
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
2-ге вид.pdf.]
2013. — 185 с. [http://www.culonline.com.ua/catalog/ekonomika/istoriya-ekonomichnikh-vchen- navchalniy-posibnik-rekomendovano-mon-ukraini/read.]