Дракон в очікуванні

Дракон в очікуванні
англ. The Dragon Waiting Редагувати інформацію у Вікіданих
Жанральтернативна історія, література про вампірівd і фентезі Редагувати інформацію у Вікіданих
Формароман Редагувати інформацію у Вікіданих
АвторДжон М. Фордd Редагувати інформацію у Вікіданих
Моваанглійська Редагувати інформацію у Вікіданих
Опублікованолистопад 1983 Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна США Редагувати інформацію у Вікіданих
Нагороди

«Дракон в очікуванні: маска історії» (англ. The Dragon Waiting: A Masque of History) — історичний фентезійний роман американського письменника Джона М. Форда 1983 року. У 1984 році він отримав Всесвітню премію фентезі за найкращий роман. Ця книга, дія якої відбувається в альтернативній історії, містить такі елементи сюжету, як вампіризм, дім Медічі та заплутану англійську політику навколо Едуарда IV і Річарда III. У ньому також йдеться про долю принців у Тауері.

Короткий зміст сюжету

[ред. | ред. код]

Едуард IV перебуває на троні Англії, але в цьому світі в середньовічній Європі домінує загроза з боку Візантійської імперії. У IV столітті нашої ери Юліан Відступник правив довше, ніж у нашому світі, йому вдалося витіснити християнство та відновити релігійний плюралізм у Римській імперії, що призвело до подальшого зникнення ісламу. Без будь-якої згуртованої загрози зі сходу, Візантія змогла вижити, зміцнити свою владу та розширитися.

Сфорца, герцог вампірів, збирає війська для давно запланованого нападу на Флоренцію, і Візантія вирушає в похід. Грегорі, найманець; Дімі, вигнаний спадкоємець візантійського престолу; Синтія, молода лікарка, змушена тікати з Флоренції; і Гайвел, валлійський чарівник, племінник Овайна Гліндура, здавалося б, не мають спільних цілей, але разом вони ведуть сповнену інтриг кампанію проти могутності Візантії, прагнучи забезпечити англійський трон для Річарда, герцога Глостера, і зробити його Річардом ІІІ.

Це вдається, і Річард III продовжує перемагати в битві при Босворті в цьому альтернативному всесвіті, убивши Генріха Тюдора та переконавшись, що він ніколи не стане Генріхом VII, як це сталося в реальності. На цьому книга закінчується.

Значення назви

[ред. | ред. код]

Ніл Ґейман зазначив, що в книзі «немає драконів, точніше, драконом у назві є Уельс».

Відгуки

[ред. | ред. код]

У 1985 році Ґейман опублікував рецензію на журнал «Дракон в очікуванні уяви» і назвав його «складним і блискучим твором, серйозним, кумедним і дуже цікавим», рекомендувавши читачам купувати його, незважаючи на обкладинку.[1]

У 1995 році Ford повідомив про свої продажі як «40 000 примірників у друкованому вигляді (шість тисяч у твердій обкладинці) англійською мовою, ще близько 10 тисяч в іноземних виданнях».[2]

Роман отримав 1984 року Всесвітню премію фентезі як найкращий роман.[3][4][5]

Джо Волтон похвалив книгу як «блискуче написану, захоплюючу книгу з чудовими героями», вихваляючи Форда за те, що він переконливо зобразив «феодальний світ без християнства», і наголошуючи, що це книга, «написана [американцем], а дія відбувається у Великій Британії (…) де географія працює і масштаб ландшафту здається правильним».

Видання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Gaiman, Neil (July 1985). Fantasy Media. Imagine (review). TSR Hobbies (UK), Ltd. (28): 54. 
  2. rec.games.frp.misc. Gygax's writing quality. Процитовано 27 лютого 2011. 
  3. World Fantasy Awards 1984. Science Fiction Awards Database. Locus Science Fiction Foundation. Архів оригіналу за 30 червня 2015. Процитовано 15 березня 2016. 
  4. World Fantasy Convention. Award Winners and Nominees. Архів оригіналу за 1 грудня 2010. Процитовано 4 лютого 2011. 
  5. Walton, Jo (22 травня 2011). Hugo Nominees: 1984. Tor.com. Процитовано 16 березня 2016. 

Посилання

[ред. | ред. код]