Лишайниця пізня

Лишайниця пізня

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Еребіди (Erebidae)
Рід: Thumatha
Вид: Лишайниця пізня
Thumatha senex
(Hübner, 1808)
Синоніми
*Bombyx senex Hübner, [1808]
  • Nudaria rotunda Haworth, 1809
  • Comacla senex
  • Comacla senex karvajszkyi Diószeghy, 1923
Посилання
Вікісховище: Thumatha senex
Віківиди: Thumatha senex
EOL: 52220983
NCBI: 997290

Лишайниця пізня[1] (Thumatha senex) — вид метеликів з родини еребід (Erebidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений у Північній і Центральній Європі, Альпах, північній частині Малої Азії, Криму, Кавказі, Уралі і південно-західному Сибіру. Трапляється на вологих луках, болотах і заболочених місцях.

Розмах крил 15—20 мм. Схожа на Nudaria mundana, але mundana має менш округлі та прозоріші передні крила, і менш помітні плями. Центральна пляма на вершині комірки чітка; більша тіньова пляма в середині реберної частини, а перед крайовою частиною переднього крила ряд плям, які особливо виразні в реберній ділянці. Інший вигнутий ряд плям обмежує прикореневу третину переднього крила. На крилах є дрібна луска. Метелик, що відпочиває, тримає крила пласко з боків тіла.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Імаго літають з середини червня до середини серпня в одному поколінні. Метелики починають свій політ після настання сутінків і тривають до настання ночі. У теплі ночі політ може тривати до півночі.

Самиця відкладає невелику кількість яєць, які вона розміщує невеликими групами на субстраті, використовуючи задні кінцівки. Кожне яйце прикріплене до захисних волосків з пучка кінчика задньої частини тіла самиці. Яйце кругле, жовте. Яйця вилуплюються в серпні-вересні. Личинка попелясто-сіра, сильно опушена, з чорною головою. Вони живляться лишайниками (особливо Peltigera canina) і мохами. Впадають у сплячку після короткого сезону живлення. Вони активні в основному вночі і заляльковуються в травні-червні. Лялечка приземкувата, темно-коричнева, в щільному волосистому коконі. Стадія лялечки триває близько чотирьох тижнів.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]