Об'єднаний конвент Золотого Берега

Об’єднаний конвент Золотого Берега

United Gold Coast Convention
Країна Гана
Дата заснування1946
Дата розпуску1951
Штаб-квартираАккра, Гана
Ідеологіяконсерватизм

Об'єднаний конвент Золотого Берега (англ. United Gold Coast Convention, UGCC) — історична політична партія у британській колонії Золотий Берег (нині — Гана), що діяла у 1949–1951 роках. Ставила собі на меті здобуття незалежності Золотого Берега.

Історія

[ред. | ред. код]

Партія була заснована юристом Джозефом Данквою 1946 року. 1947 до Гани повернувся Кваме Нкрума, який зайняв пост Генерального секретаря партії. Ключові фігури в партії на той момент складали так звану «Велику шістку» (The Big Six): Ебенезер Ако-Аджеї, Едвард Акуфо-Аддо, Джозеф Данква, Кваме Нкрума, Еммануель Обецебі-Лампті, Вільям Офорі Атта. Партія виступала з вимогами надання країні незалежності «у якнайкоротший термін»[1][2].

Нкрума був лідером більш радикального крила партії, Данква — більш поміркованого. 1948 року через ідеологічні суперечності та відмінності в оцінках ситуації в країні, Нкрума та його прибічники вийшли з Об'єднаного конвенту й наступного року заснували Народну партію конвенту. З «Великої шістки» Нкруму також підтримав Ебенезер Ако-Аджеї[1][2][3].

1951 року Об'єднаний конвент узяв участь у перших виборах до Законодавчої асамблеї, що відбулись на Золотому Березі. За підсумками виборів партія здобула лише 2 депутатських крісла з 38, натомість Народна партія конвенту — 34. Після невдалої участі у виборах Об'єднаний конвент ухвалив рішення про припинення діяльності. Колишні його члени перейшли до створеної наступного року Партії конгресу Гани (Ghana Congress Party), що трансформувалась у подальшому на Об'єднану партію[4][5][6].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Політичні партії Африки. — М.: «Наука», 1970. — С. 71
  2. а б Гана (Велика радянська енциклопедія 3-го видання)
  3. Джордж Новак. Революція в Західній Африці («International Socialist Review», вип. 19, № 1, 1958) (англ.)
  4. M. Mason. Development and Disorder: A History of the Third World Since 1945 (1997)
  5. K. Janda. Political Parties: A Cross-National Survey. New York: The Free Press, 1980
  6. Stockwell, S. (2000) The Business of Decolonization: British Business Strategies in the Gold