Школа рейнджерів армії США

Школа рейнджерів армії США
United States Army Ranger School
На службі1950 — по т.ч.
КраїнаСША США
Належність Сили спеціальних операцій США
ВидАрмія США Армія США
Тип Сили спеціальних операцій армії США
Рольпідготовка сил спеціальних операцій армії (відбір, оцінювання, селекція, тренування, навчання та підготовка кадрів для підрозділів рейнджерів ССО армії)
Чисельністьнавчальний центр
У складі Командування ССО армії
Гарнізон/ШтабФорт Беннінг, Авіабаза Еглін

Медіафайли на Вікісховищі

Школа рейнджерів армії США (англ. United States Army Ranger School) — інтенсивний 61-денний бойовий курс відбору, селекції та іспитів командирів підрозділів рейнджерів сил спеціальних операцій армії США. Вважається «найжорсткішим бойовим курсом Сполучених Штатів»[1] та «найскладнішим у моральному та фізичному відношенні курсом підготовки лідерів армії США»[2]. У програмі школи беруть участь військовослужбовці армії (офіцери, сержанти та солдати), флоту, морської піхоти та Повітряних сил країни, а також військові претенденти з дружніх держав.

Зміст

[ред. | ред. код]

Школа провадить тренування для кандидатів у рейнджери у декількох інсталяціях за різними програмами, що існують з початку XXI століття: 1-ша фаза — «Дербі», 2-га фаза — «Гори», 3-тя фаза — «Флорида». На території таборів Роджерс та Дербі у форті Беннінг, штат Джорджія здійснюється первинна фаза підготовки. Тестові тренування з гірської підготовки проходять на спеціальній смузі в горах поблизу Даглонега, що входять до тренувального комплексу Кемп Мерілл. 3-тя фаза, так звана «фаза Флорида» триває у декількох місцях поблизу Кемп Руддер, авіаційна база Еглін, у штаті Флорида. Раніше існувала 4-та фаза випробувань — «фаза Пустеля», що проводилась з кандидатами спочатку на ракетному полігоні «Вайт Сендз» у Нью-Мексико, а пізніше на випробувальному полігоні «Дагвей» у штаті Юта та у Форт Блісс у Техасі. 4-та фаза була скасована у 1995 році.

Школа рейнджерів армії США організаційно не входить до складу 75-го полку рейнджерів, а хоча перебуває під юрисдикцією Командування навчання та доктрин армії США, для проходження військової служби в лавах 75-го полку для усіх солдатів, сержантів та офіцерів обов'язковим є успішне проходження випробувань на полігонах Школи рейнджерів.

Кандидати, які успішно пройшли повну програму іспитів нагороджуються відзнакою — нашивкою рейнджерів, котра носиться на військовій формі одягу у верхній частині лівого плеча; її носіння дозволяються до кінця військової служби в лавах Збройних сил США. На армійському бойовому однострої (ACU) носиться тканинна версія нашивки, на повсякденній та парадній уніформі — металева.

Історія

[ред. | ред. код]

У вересні 1950 року у Форт Беннінг у Джорджії розпочались перші тренування рейнджерів у розпач війни в Кореї; перший випуск стався у листопаді 1950 року, її персонал утворив основу 1-ї рейнджерської піхотної роти. Всього армія США формувала для потреб спеціальних методів ведення війни на Корейському півострові 17 парашутних рот рейнджерів. Офіційно Школа підготовки рейнджерів була започаткована у грудні 1951, набір кандидатів проводився виключно на добровільній основі в січні-березні 1952 року, а перший випуск Школи відбувся 1 березня 1952.

У 1966 році комісія на чолі з генералом Ральфом Гейнесом запропонувала обов'язкове проходження усіма офіцерами регулярної армії США курсу Школи. 16 серпня 1966 року начальник штабу Армії генерал Гарольд Джонсон видав наказ про затвердження такої пропозиції. З липня 1967 року усі офіцери стали проходить обов'язковий курс Школи рейнджерів, однак 21 червня 1972 року генерал В. Вестмореленд скасував цей наказ і повернувся до традиції, що проходження іспитів на базі Школи здійснювались лише в добровільному порядку.

У 1981 році до програми підготовки була включена фаза «Пустеля» й загальна тривалість курсу збільшилась до 65 днів, а з жовтня 1991 року через підготовку масштабної війни у Південно-Західній Азії цю фазу перемістили на друге місце, тривалість програми зросла до 68 днів. З травня 1995 року пустельні іспити скасували, й відповідно курс став мати сучасну 61-денну протяжність з 19,6-годинними навчаннями щодоби.

У 1992 році перші п'ять днів програми курсу відокремили — як оцінну фазу рейнджерів. З 2015 року до Школи на регулярній основі почали прибувати військовослужбовці-жінки.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
Виноски
Джерела
  1. Surviving the Cut. DiscoveryChannelStore.com. Архів оригіналу за 8 жовтня 2011. Процитовано 18 квітня 2011.
  2. GoArmy.com. GoArmy.com: Training. US Army. Архів оригіналу за 27 квітня 2011. Процитовано 24 квітня 2011. [Архівовано 27 квітня 2011 у Wayback Machine.]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Lock, John (2005). The Coveted Black and Gold: A Daily Journey Through the U.S. Army Ranger School Experience. Arizona: Fenestra Books. ISBN 1-58736-367-4.

Посилання

[ред. | ред. код]

Відео

[ред. | ред. код]