1992 januárjában MacKay-t kinevezték a Royal Society Smithson kutatói ösztöndíjasává a Cambridge-i Darwin College-ban(wd), és a Cambridge-i Egyetem Fizikai Tanszékén, a Cavendish Laboratory-ban folytatta több tudományágat átfogó kutatásait. 1995-ben a Cavendish Laboratórium egyetemi oktatója lett. 1999-ben előléptették docenssé, 2003-ban természetfilozófiai professzorrá, 2013-ban pedig Regius mérnöki professzori[7] posztra.[20]
A kutatáson túli érdeklődési köre a hatékony oktatási módszerek kidolgozása és az afrikai fejlesztés; 2003-tól 2006-ig megalapítása óta rendszeresen tanított a fokvárosi Afrikai Matematikai Tudományok Intézetében. 2008-ban elkészült a Fenntartható energia – Forró levegő nélkül című könyve az energiafogyasztásról és a fosszilis tüzelőanyagok nélküli energiatermelésről. MacKay saját pénzéből 10 000 fontot használt fel a könyv kiadására, és a kezdeti, 5 000 példányszámú példány napokon belül elkelt.[35] A könyvet dicsérte a The Economisttól[36], a The Guardiantól[35] és Bill Gates-től, aki „az egyik legjobb energiáról szóló könyvnek nevezte, amit valaha írtak”.[37][38] Az információelméletről szóló tankönyvéhez hasonlóan ezt a könyvet is ingyenesen elérhetővé tette online.[39] 2012 márciusában TED-előadást tartott a megújuló energiáról.[40]
MacKayt 2009 szeptemberében nevezték ki az Egyesült Királyság Energiaügyi és Klímaváltozási Minisztériumának[10] tudományos főtanácsadójává.[11] 2014 októberében, ötéves mandátuma végén John Loughhead követte.[41]
MacKayt 2009-ben a Royal Society (FRS) tagjává választották.[4] Választási bizonyítványán ez áll:
David MacKay hatékonyabb hibajavító kódtípusokat(wd) vezetett be, amelyeket ma már a műholdas kommunikációban, a digitális műsorszórásban és a mágneses rögzítésben használnak. Előremozdította a gépi tanulás területét azáltal, hogy szilárd Bayes-i alapot biztosított a mesterséges neurális hálózatokhoz. Ezzel az alappal jelentősen javította a teljesítményüket, lehetővé téve, hogy új típusú acélokat tervezzenek, amelyeket ma már az erőművekben használnak. Információelméleti szakértelmét felhasználta egy széles körben használt "dasher"[30] nevű interfész megtervezésére, amely lehetővé teszi a fogyatékkal élők számára, hogy hatékonyan írjanak egyetlen ujjal vagy fejre szerelt mutatóval."[42]
MacKay-nél 2015 júliusában inoperábilis gyomorrákot (rosszindulatú adenokarcinóma, mirigyhámsejtes rák) diagnosztizáltak[3], ami miatt palliatív kemoterápián esett át, ezt a folyamatot részletesen dokumentálta nyilvános személyes blogján.[48][49] 2016. április 14-én délután halt meg.[50][51][52][53] Felesége és két gyermeke maradt.[6]
Fenntartható energia - mellébeszélés nélkül (Sustainable Energy – Without the Hot Air) – Tipotex, Budapest, 2009 · ISBN 9789632795751 · Fordította: Both Előd
↑David MacKay: Biography – David J.C. MacKay. web homepage. University of Cambridge, 2010. február 7. [2016. április 16-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. október 12.)
↑ abAnon: Sir David MacKay FRS. Royal Society, 2009. [2015. november 17-i dátummal az eredetiből archiválva]. One or more of the preceding sentences incorporates text from the royalsociety.org website where:
↑ abA Regius Professor olyan egyetemitanár(wd), aki királyi védnökséggel vagy kinevezéssel rendelkezik vagy eredetileg rendelkezett. Ők az Egyesült Királyság és Írország tudományos életének egyedülálló jellegzetességei.
↑David MacKay: David J.C. MacKay FRS. web homepage. University of Cambridge, 2012. július 7. (Hozzáférés: 2012. október 12.)
↑ abA Department of Energy and Climate Change (DECC) az Egyesült Királyság kormányának egyik minisztériuma, amelyet Gordon Brownminiszterelnök 2008. október 3-án hozott létre, hogy átvegye a Department for Business, Enterprise and Regulatory Reform (Vállalkozáspolitikai, Vállalkozáspolitikai és Szabályozási Reformok Minisztériuma) egyes energiával kapcsolatos feladatait, valamint a Department for Environment, Food and Rural Affairs (Környezetvédelmi, Élelmiszerügyi és Vidékügyi Minisztérium) éghajlatváltozással kapcsolatos feladatait.
↑Az információelméletben az alacsony sűrűségű paritás-ellenőrző kód ('Low-density parity-check code) egy lineáris(wd)hibajavító kód, egy módszer egy üzenet továbbítására zajos átviteli csatornán.
↑ (1996) „Near Shannon limit performance of low density parity check codes”. Electronics Letters32 (18), 1645. o. DOI:10.1049/el:19961141.
↑Az újévi kitüntetések (New Year Honours) a brit kitüntetési rendszer részét képezik, a lovagrendek új tagjainak és más hivatalos kitüntetések címzettjei kinevezésének napja az újév első napja, január 1.
↑Donald MacCrimmon MacKay (1922. augusztus 9. - 1987. február 6.) brit fizikus, az angliai Staffordshire-ben található Keele Egyetem(wd) Kommunikációs és Idegtudományi Tanszékének professzora, aki az információelmélethez és az agyi szervezet elméletéhez való hozzájárulásáról ismert.
Ez a szócikk részben vagy egészben a David J. C. MacKay című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.