Jimmy McShane

Jimmy McShane
Életrajzi adatok
Születési névJames Harry McShane
Becenév"Ruby", "Baltimora", "Jimmy"
Született1957. május 23.
Derry, Észak-Írország
Elhunyt1995. március 29. (37 évesen)
Derry, Észak-Írország
Pályafutás
Műfajokitalo-disco, szintipop
Aktív évek1982-1988
EgyüttesBaltimora
Hangszerbasszusgitár, gitár, vokál
Tevékenység
KiadókEMI, Manhattan records, Columbia records
SablonWikidataSegítség

James Harry "Jimmy" McShane (Derry, 1957. május 23.Derry, 1995. március 29.) északír énekes, az olasz Baltimora együttes tagja.

Élete

[szerkesztés]

McShane Észak-Írországban, Derryban született. Fiatalon megtanult gitáron és basszusgitáron játszani. Az 1970-es évek végén Londonba költözött, ahol táncolni, előadni és énekelni tanult. Színpadi táncosként és a háttérzenészként McShane Dee D. Jackson zenekarában dolgozott. Mikor zenekar Olaszországban volt 1984-ben, McShane beleszeretett az országba. Még az olasz nyelvet is elsajátította. McShane Olaszországban megismerkedett Maurizio Bassi zenésszel és billentyűssel, akivel megalapították a Baltimora nevű együttest, aminek a legsikeresebb száma, az 1985-ös Tarzan Boy lett. A "Survivor in Love" című album sikertelensége után a Baltimora 1988-ban feloszlott. A Tarzan Boy annyira felkapott szám lett, hogy több filmben (Beverly Hills-i nindzsa, Hogyan rohanj a veszTEDbe), reklámban (Listerine) is elhangzott.

Halála

[szerkesztés]

McShane homoszexuális volt. 1994-ben Milánóban AIDS-et diagnosztizáltak nála. Néhány hónappal később visszatért Észak-Írországba, ahol utolsó évét töltötte, és 1995. március 29-én 37 éves korában meghalt szülővárosában, Derryben. Derryben egy emléktáblát helyeztek McShane és apja sírjára, aki három évvel korábban halt meg.

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Jimmy McShane című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

További információk

[szerkesztés]