Windows Embedded CE 6.0

Windows Embedded CE 6.0
FejlesztőMicrosoft
Weboldalhttp://www.microsoft.com/windowsembedded/en-us/windows-embedded.aspx

A Windows Embedded CE 6.0 a Microsoft Windows CE termékcsaládjának hatodik főverziója. A „Yamazaki” kódnevű rendszer 2006. november 1-jén jelent meg. Elődjétől eltérően a kernel 32 helyett 32 768 folyamatot támogat, amelyek 32 MB helyett már 2 GB virtuális címteret használhatnak.

A szoftver forráskódja korlátozottan nyílt, így a fejlesztők a rendszermag szintjén szabadon végezhetnek módosításokat anélkül, hogy azokat a Microsofttal vagy versenytársaikkal meg kelljen osztaniuk.[1] A Windows Phone 7 részben a Windows Embedded CE 6.0 R3-on alapszik.

Új funkciók

[szerkesztés]

Egyes rendszereszközök (például fájlrendszer, eszközkezelő) a rendszermagba kerültek át; ezeket futtatható állományokból dinamikus csatolású könyvtárakká alakították át. A Platform Builder a Visual Studio 2005 beépülő moduljaként érhető el (így szükséges a program telepítése).[2] Az exFAT fájlrendszer és csak olvasható módban az UDF 2.5 is támogatott.

A szoftverben elérhetők a 802.11i (WPA2) és 802.11e (QoS) vezeték nélküli szabványok is.

A Windows CE 6.0 R3 verziója 2009 szeptemberében vált elérhetővé a rendszerépítők számára. A Zune HD alapját is képező rendszer jelentősebb újdonságai:

  • Silverlight for Windows Embedded: interaktív felületek létrehozásához szükséges képességek
  • Internet Explorer Embedded: többujjas érintés támogatása és testre szabható felület
  • Flash Lite 7: interaktív weboldalak megjelenítése
  • Touch and Gesture: négyujjas érintés és három dimenziós megjelenítés támogatása
  • Connection Manager: több hálózati csatoló kezelése
  • Microsoft Office- és PDF-megjelenítő: Word, Excel, PowerPoint és PDF formátumok olvasása

Jegyzetek

[szerkesztés]
  1. Joris Evers: Microsoft to allow changes to Windows CE source (angol nyelven). Computer Weekly, 2004. június 28. (Hozzáférés: 2022. március 1.)
  2. Operating System and Application Development Tools. In Stanislav Pavlov – Pavel Belevsky: Windows Embedded CE 6.0 Fundamentals. (angolul) 11. o. Hozzáférés: 2022. március 2.  

Fordítás

[szerkesztés]
  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Windows Embedded CE 6.0 című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források

[szerkesztés]

További információk

[szerkesztés]