Gaetano „Tommy“ Lucchese (dar žinomas, kaip Three-Finger Brown 1899 m. gruodžio 1 d. Palerme, Sicilija – 1967 m. liepos 13 d. palaidotas Calvary Cemetery kapinėse Niujorke) – Niujorko Lukezės mafijos šeimos bosas. Nors šeima pasivadino jo vardu, Lukezė nebuvo jos įkūrėjas, o tik trečiasis donas.
Gaetano gimė Palerme (Sicilija), ir pirmąjį XX a. dešimtmetį emigravo į Jungtines Valstijas. 1915 m. nelaimingo atsitikimo metu prarado pirštą, taip įsigydamas pravardę Three-Finger Brown (Tripirštis Braunas, pagal populiarų to meto beisbolo žaidėją Mordecai Brown).
Būdamas 18 metų, Lukezė įkūrė langų valymo kompaniją, kuri iš tiesų užsiiminėjo reketavimu. Buvo daug sykių areštuotas pagal įvairius kaltinimus, net ir žmogžudyste, tačiau nuteistas buvo tik vieną kartą, už smulkų nusikaltimą.
Kastelamarezės karo metu Tomis Lukezė „oficialiai“ dirbo Maserijai, tačiau iš tiesų buvo Maranzano pusėje, o de facto – Maranzanui dirbusio Laimingojo Lučiano pusėje. Laimėjęs karą, Maranzanas nusprendė atsikratyti Lučiano, tačiau būtent Lukezė informavo šį apie rengiamą pasikėsinimą bei vėliau nukreipė Maranzano dėmesį, kol „Laimingojo“ žmonės susidorojo su asmens sargybiniais ir vėliau nušovė jį patį.
1939 rugsėjo 10 dieną žuvus Maranzano, Tommy Gagliano tapo vienos iš Niujorko šeimų bosu, o Lukezė – jo pavaduotoju (angl. underboss). 22 metus lojaliai išdirbęs Gagliano, po jo mirties dėl natūralių priežasčių 1953-iaisiais Tomis tapo šeimos bosu. Jam valdant, šeimos įtaka sustiprėjo ir prasiplėtė, ypač – Manhetene, kur buvo reketuojamos pervežimų kompanijos, įvairiais metodais kontroliuojami svarbūs pareigūnai ir asociacijos.
Lukezė turėjo labai gerą reputaciją savo šeimoje, visų pirma, dėl rūpinimosi pavaldinių gerove. Taip pat, artimai draugavo su Niujorko politikais William O'Dwyer bei Vincent R. Impellitteri (abu buvo merais). Jis laikomas vienu iš labiausiai gerbiamų tos epochos mafijozų. Tuo metu Lukezės šeima nebuvo įsivėlusi į jokius karus.
1967 metais Gaetano Lucchese mirė nuo auglio smegenyse. Jo laidotuvėse Calvary Cemetery kapinėse Niujorke dalyvavo virš 1000 žmonių, tarp jų – policininkai, teisėjai, politikai ir, žinoma, įvairūs mafijozai, reketininkai, narkotikų prekeiviai. Ant antkapio jo vardas buvo užrašytas kaip Thomas Lucchese.