Naughty but Nice

Naughty but Nice
Wykonawca albumu studyjnego
Sarah Connor
Wydany

21 marca 2005 (GER)[1]
Polska 1 kwietnia 2005[2]

Nagrywany

20042005

Gatunek

Pop, R&B, dance-pop

Długość

61:37

Wydawnictwo

Sony Music

Producent

Rob Tyger, Kay Denar, Booya, Bülent Aris, Anthony Freeman, Ek, Ivo Moring, Berlin, Bjerre, Caselle, Johnny Douglas, June Rollocks[3]

Oceny
Album po albumie
Sarah Connor
(2004)
Naughty but Nice
(2005)
Christmas in My Heart
(2005)
Single z albumu Naughty but Nice
  1. Living to Love You
    Wydany: 8 listopada 2004
  2. From Zero to Hero
    Wydany: 7 marca 2005

Naughty but Nice – czwarty album studyjny niemieckiej wokalistki pop Sarah Connor wydany 21 marca 2005 w krajach niemieckojęzycznych[1] oraz dnia 1 kwietnia 2005 w Polsce nakładem wytwórni Sony Music[2].

Krążek zadebiutował 18 maja 2005 na oficjalnym notowaniu w Japonii, gdzie przebywał przez 4 tygodnie, uzyskując najwyższą pozycję #127 i sprzedając się w nakładzie 4683 kopii[7].

Informacje o albumie

[edytuj | edytuj kod]

Sarah Connor rozpoczęła prace nad krążkiem w roku 2004 kilka miesięcy po premierze jej poprzedniego krążka, Key to My Soul czego wynikiem była roczna muzyczna przerwa w wydawaniu muzyki. Wokalistka wkroczyła do studia po urodzeniu swojego pierwszego dziecka oraz w tym samym czasie, kiedy użyczała swego głosu jednej z postaci w filmie animowanym Roboty. To przedsięwzięcie Connor opisała:

"Podczas przesłuchania dubbingowego moje serce strasznie mocno biło, ponieważ robiłam to po raz pierwszy! Jestem bardzo dumna z faktu, iż zostałam poproszona o użyczenie głosu Cappy. W amerykańskiej wersji jej głosem mówiła Halle Berry. Ta praca była dla mnie wielkim wyzwaniem, bo kiedy dubbingujesz to tak naprawdę musisz grać. Razem z bohaterem śmiejesz się i płaczesz – to naprawdę wciąga."[3]

Produkcja

[edytuj | edytuj kod]

Nad produkcją Naughty but Nice, podobnie jak przy okazji poprzednich albumów, czuwali duet Rob Tyger i Kay Denar. Oprócz stałych współpracowników wokalistki swój wkład w krążek mieli Bülent Aris – autor sześciu kompozycji z albumu w tym ballady „Happy Anniversary” stworzonej wspólnie z Markiem Terenzim oraz samą wokalistką. Anthony Freeman współstworzył natomiast pięć utworów m.in. piosenkę „Paradise”, w której użyczył również swojego wokalu. Johnny Douglas, popularny songwriter znany ze współpracy z George’em Michaelem, Kylie Minogue i Tomem Jonesem to twórca kompozycji „You're the Kinda Man”[3].

Do pracy nad albumem wokalistka zaprosiła również znanego producenta Booya oraz Casselle i June Rollocks, którzy współstworzyli kompozycje „Change” oraz „One More Night”. W efekcie album zawiera różne gatunkowo piosenki – szybkie i melodyjne kompozycje z wyraźnym brzmieniem gitar („You Are My Desire”, „Keep Imagining”), czy soulowe ballady nagrane z licznym chórem („Thank You”)[3].

Promocja

[edytuj | edytuj kod]

W celach promocyjnych Sarah Connor wyruszyła w trasę koncertową „Naughty but Nice Tour” po krajach niemieckojęzycznych w roku 2005. Wokalistka zagrała dwadzieścia trzy koncerty na scenach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii prezentując utwory z pierwszych czterech albumów studyjnych[8]. W trasie koncertowej gościnnie uczestniczył Marc Terenzi, który w wybranych miejscach wraz z Connor wykonywał balladę „Just One Last Dance”. Z powodu nieobecności na kilku koncertach, utwór ten został zastąpiony[8]. Na całą trasę koncertową składało się pięć różnych setlist pogrupowanych tematycznie. W zależności od miejsca, wokalistka prezentowała osiemnaście bądź dziewiętnaście piosenek.

Scena zawierała duży ekran umiejscowiony pośrodku prezentujący teledyski i krótkie filmy oraz cztery schodkowe wejścia za kulisy – dwa pośrodku oraz kolejne dwa w bocznych miejscach wybiegu. Zespół umiejscowiony był w trzech różnych miejscach, pomiędzy każdymi schodami. Na scenę składał się również kilkumetrowy pomost łączący kolejne miejsca układu tanecznego artystki[8].

Single

[edytuj | edytuj kod]
  • Pierwszym singlem promującym album stała się kompozycja „Living to Love You” wydana na rynek muzyczny cztery miesiące przed premierą krążka dnia 8 listopada 2004. Teledysk, zrealizowany w otoczeniu ciepłych barw przedstawia wokalistkę czekającą przez cały rok na swą miłość. Utwór zadebiutował na wysokich pozycjach w krajach niemieckojęzycznych, kilka tygodni później obierając szczyt notowań w Niemczech i Szwajcarii oraz zajmując pozycję #2 na oficjalnej liście najchętniej kupowanych singli w Austrii[9].
  • Drugim singlem promującym krążek został utwór „From Zero to Hero” wydany dnia 7 marca 2005, który promował film animowany Roboty[3]. Teledysk prezentuje artystkę wcielającą się w jedną z postaci z kreskówki komunikującą się wraz z pozostałymi bohaterami. Klip przedstawia również wokalistkę wykonującą wraz z tancerzami układ taneczny oraz sceny z filmu animowanego. Singel przez trzy tygodnie zajmował szczyt niemieckiego notowania najpopularniejszych singli oraz znalazł się w Top 5 oficjalnych notowań w Austrii i Szwajcarii[10]. Dzięki wysokim pozycjom na listach przebojów, singel zadebiutował na miejscu #36 notowania najczęściej kupowanych singli na świecie[10].
Rok Singel Album Pozycje na listach[11]
GER AUT SWI
2004 Living to Love You Naughty but Nice 1 2 1
2005 From Zero to Hero 1 2 5

Lista utworów

[edytuj | edytuj kod]
  1. Living to Love You(Rob Tyger, Kay Denar) – 3:13
  2. „Paradise” (Bülent Aris, Terri Bjerre, Anthony Freeman, Ivo Moring) – 3:17
  3. From Zero to Hero(Rob Tyger, Kay Denar) – 3:31
  4. „I Just Started Being Bad” (Rob Tyger, Kay Denar, Ek) – 3:29
  5. „Thank You” (Bülent Aris, Anthony Freeman) – 3:19
  6. „You're the Kinda Man” (Johnny Douglas, Friendship) – 4:27
  7. „One More Night (Part II of the Osla Suite Trilogy)” (Bülent Aris, June Rollocks) – 3:17
  8. „Keep Imagining” (Bülent Aris, Anthony Freeman) – 4:09
  9. „Happy Anniversary” (Anthony Freeman, Marc Terenzi, Sarah Connor) – 3:27
  10. „You Are My Desire” (Rob Tyger, Kay Denar) – 3:08
  11. „Change” (Casselle, Rob Tyger, Kay Denar) – 3:31
  12. „Dolce Vita” (Sarah Connor, Rob Tyger, Kay Denar) – 3:59
  13. „Call Me” (Bülent Aris, Terri Bjerre, Berlin) – 3:59
  14. „Ohhh (Private Party)” (Bülent Aris, Anthony Freeman) – 3:59
  15. „From Zero to Hero [Extended Remix]” – 5:35

Pozycje na listach

[edytuj | edytuj kod]
Lista sprzedaży (2005) Najwyższa
pozycja
Austria IFPI Albums Chart 3
Japonia Oricon[12] 127
Niemcy IFPI Albums Chart 1
Polska ZPAV Albums Chart 10
Szwajcaria IFPI Albums Chart 3

Certyfikaty

[edytuj | edytuj kod]
Państwo Certyfikat
Austria Austria Złota płyta
Sprzedaż: 10.000 egzemplarzy
Niemcy Niemcy Platynowa płyta
Sprzedaż: 200.000 egzemplarzy
Szwajcaria Szwajcaria Złota płyta
Sprzedaż: 15.000 egzemplarzy

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]