SimulationX

SimulationX
SimulationX
ТипПрограмне забезпечення моделювання
РозробникESI ITI GmbH
Перший випуск1990 року
Стабільний випуск3.9 (17 грудня 2017 року)
ВерсіїSimulationX 3.7
Операційна системаMicrosoft Windows
ЛіцензіяПропрієтарне програмне забезпечення
Вебсайтsimulationx.com

SimulationX[1] — це міждисциплінарний програмний комплекс (CAE-Software) для моделювання фізико-технічних об'єктів і систем, який розроблений і продається на комерційній основі фірмою ESI ITI GmbH з Дрездена з 2000 року. SimulationX є наступником програми ITI-SIM, перша версія якої з'явилася в 1993 році. Вчені й інженери, що працюють в промисловості і сфері освіти, використовують цей інструмент для розробки, моделювання, симуляції, аналізу та віртуального тестування складних мехатронних систем. На єдиній платформі програма моделює поведінку і взаємодію різних фізичних об'єктів механіки (1D і 3D), приводної техніки, електричних, гідравлічних, пневматичних і термодинамічних систем, а також магнетизму і аналогових і цифрових систем управління. Одними з основних додатків SimulationX є дослідження в області автомобільних приводів, наприклад такі, як стаціонарний аналіз силових агрегатів, за що SimulationX був удостоєний премії «Top Product of Powertrain Simulation»[2] Товариства Автомобільних Інженерів SAE International в 2006 році.

Моделювання та Функціонал

[ред. | ред. код]

Моделі створюються на основі дискретного мережевого підходу. Це означає, що система розбита на логічні частини, які пов'язані певним чином. Ці підсистеми представлені заздалегідь налаштованими або нестандартними елементами моделі, організованими в бібліотеках, специфічних для домену та користувацьких моделей. Підмоделі потім параметризують і з'єднують одну з одною. Моделі можуть бути створені або через графічний інтерфейс користувача, або за допомогою командних рядків Modelica.

Домени та бібліотеки

[ред. | ред. код]

Програмний комплекс SimulationX підтримує функціональність Windows і містить попередньо підготовлені групи продуктів, які зібрані в бібліотеки для різних розділів фізики. Ці бібліотеки класифікують модельні об'єкти відповідно до їх фізичних властивостей і сфер застосування. Для створення однієї моделі можна використовувати готові елементи з усіх бібліотек, а також елементи, створені користувачем. Наприклад, гідравлічні, пневматичні та електричні приводи, а також системи управління можуть бути інтегровані в одній моделі разом з елементами механіки систем багатьох тіл. В ході розрахунку можна спостерігати і аналізувати поведінку системи, при цьому параметри можуть бути скориговані. Практичним прикладом цього є будівельні машини, в яких використовуються гідравлічні системи управління. Програмний комплекс SimulationX об'єднує окремі компоненти в єдину систему, придатну для моделювання триботехнічних проблем і для аналізу енергоефективності обладнання та систем управління. У розділі «Флюідтехніка» є бібліотека, яка надає спеціалізовані компоненти для підводної техніки[3] (підводна гідравліка, електрика та інші). З їх допомогою розраховується і аналізується динамічна поведінка компонентів і систем для видобутку і розподілу нафти і природного газу. Іншим застосуванням є віртуальні випробування обладнання для глибоководного буріння і сейсмографії, а також підводних конструкцій і технологій.

SimulationX підтримує мову моделювання Modelica, який використовується зокрема для створення користувачем власних моделей[4]. Моделі зі стандартних бібліотек мови Modelica та інших бібліотек, заснованих на мові Modelica, також можуть бути використані в SimulationX.

Інтерфейси

[ред. | ред. код]

SimulationX має відкриті CAx інтерфейси для зовнішніх програм різних напрямків, наприклад, CAE, CAD (SolidWorks, Pro / ENGINEER, Autodesk Inventor), Автоматизована оптимізація САО (Isight, modeFRONTIER, OptiY), FEA / FEM (Abaqus, Ansys, COMSOL Multiphysics, MSC Nastran), CFD.

Інтерфейс CAE дозволяє використовувати SimulationX з іншими інструментами CAE, такими як MSC.Adams, SIMPACK, MATLAB / Simulink, Fluent, Cadmould.

Інтерфейс COM забезпечує комунікації між SimulationX і іншими додатками Windows для вбудованого моделювання, дослідження параметрів або оптимізації.

Для повного структурного і системного аналізу (розрахунки рівноваги, власні частоти, форми коливань, передавальні функції) в SimulationX є вбудовані інструменти.

Зв'язок SimulationX з такими тестувальними та моделювальними платформами, які працюють в режимі реального часу, як LabVIEW, NI VeriStand, dSPACE, ETAS LABCAR та SCALE-RT значно підвищує продуктивність у дизайнерському циклі та скорочує час виходу на ринок нових продуктів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. www.simulationx.com (нім.). Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 21 травня 2018.
  2. SAE International. www.sae.org (англ.). Архів оригіналу за 22 травня 2018. Процитовано 21 травня 2018.
  3. Agito - Offshore Technology. Offshore Technology (брит.). Архів оригіналу за 22 травня 2018. Процитовано 21 травня 2018.
  4. Modelica Newsletter 2013-2 — Modelica Association. www.modelica.org (англ.). Архів оригіналу за 22 травня 2018. Процитовано 21 травня 2018. [Архівовано 2018-05-22 у Wayback Machine.]