Ішутін Данило Олександрович

Данило Ішутін
Данило на The international 2014
ПрізвиськоDendi
Народився30 грудня 1989(1989-12-30) (34 роки)
Львів, Українська РСР, СРСР
Країна Україна
НаціональністьУкраїнець
Місце проживанням.Львів, Україна
Діяльність
КомандаСНД B8 Esports
ТренерАркадій Єніватов
ІгриDefense of the Ancients
Dota 2
Виграно за кар'єру$727,894.10[1]
Професійна кар'єра
2006—2008Україна Wolker Gaming(WG)
2008—2009УкраїнаKingsurf.int
2009—2010УкраїнаDTS Gaming
2010—2018УкраїнаNatus Vincere
2019МалайяTigers
2019СНД The Pango
2019—2020СНД MR (раніше — Viet Flashbacks)
2020 — н.ч.СНД B8 Esports
Alma materУкраїнська академія друкарства
IMDbID 5960002

Данило[2] Олександрович Ішутін (псевдонім «Dendi»; нар. 30 грудня 1989, Львів, УРСР) — український кіберспортсмен, гравець у Dota 2. З 2010 по 2018 рік виступав за команду Natus Vincere, у складі якої став переможцем турніру The International і двічі посідав друге місце.
2020 року створив власну кіберспортивну організацію B8 Esports.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився у Львові. У дитинстві, на вимогу мами-музиканта, займався грою на піаніно, а також акробатикою та танцями. За власними словами, перший комп'ютер з'явився в їхньому будинку у брата Данила, який не давав йому довго грати. Першими іграми були Quake та Doom. Пізніше Dendi почав грати у місцевих комп'ютерних клубах у Warcraft III. На тотальне захоплення комп'ютерними іграми вплинула смерть батька Данила від раку — за спогадами Данила Ішутіна ігри стали спробою відволіктися.

У 2011 році Данило Ішутін закінчив Українську академію друкарства й здобув вищу освіту.

Професійна кар'єра

[ред. | ред. код]

Після Warcraft III з 2005 року грав в DotA. Першу команду організував самостійно, написавши пост на кіберспортивному форумі. Успішно виступав на місцевому рівні та у 2006 році отримав запрошення приєднатися до української команди Wolker Gaming (WG). Так, у 17 років розпочалася його професійна кіберспортивна кар'єра. Протягом наступних кількох років він виступав за команди Kingsurf.int та DTS Gaming, а у 2007 році був учасником української збірної команди, яка посіла третє місце у турнірі MYM Prime Nations.

До 2010 року Dendi грав у складі команди DTS Gaming разом із Ярославом «NS» Кузнєцовим, Дмитром «LighTofHeaveN» Купріяновим, Андрієм «Dread» Голубєвим та Іваном «Artstyle» Антоновим. У складі команди Dendi виступав на support-позиції (роль підтримки). Команда стала однією з найсильніших не лише у СНД-регіоні, а й у світі. 2010 року у фіналі турніру з DotA в рамках Electronic Sports World Cup у Парижі DTS Gaming поступилися китайській команді EHOME. Втім, у листопаді того ж року у китайському місті Ухань на турнірі World Dota Championship 2010 DTS взяли реванш. У тому турнірі DTS посіла третє місце.

Після цього розпочався новий етап у кар'єрі Ішутіна — зміна ігрової дисципліни з DotA на Dota 2 та перехід в українську кіберспортивну організацію Natus Vincere .

У складі Natus Vincere
[ред. | ред. код]

У новій команді Dendi було відведено одну з ключових ролей — роль мідера (гравця на центральній лінії, тобто mid-line). Перший же сезон завершився для Na'Vi тріумфально — вони отримали від Valve запрошення до Кельна на The International 2011, світовий чемпіонат з Dota 2. У фіналі команда Dendi зустрілася з командою EHOME, яка була переможена з рахунком 3:1, а українська команда виграла мільйон доларів. Після того Dendi отримав світову популярність, особливо, завдяки грі на Pudge (один із героїв Dota 2), яка стала «візитною карткою» Ішутіна[джерело?].

Згодом у складі Natus Vincere Dendi брав участь у всіх турнірах The International з 2012 до 2016 року. У 2012 і 2013 роках Na'Vi спинилися за крок від повторення чемпіонського успіху, поступившись у фіналі китайцям із команди Invictus Gaming, а потім шведам із команди The Alliance, причому матч Natus Vincere — Alliance вважається одним з найграндіозніших в історії Dota 2[джерело?]. У 2011— 2014 роках Dendi у складі Na'Vi став семиразовим чемпіоном турнірів Star Ladder, дворазовим чемпіоном Electronic Sports World Cup, а також неодноразовим переможцем та призером турнірів різного рівня.

У 2014-2015 роках результати Na'Vi (Natus Vincere) значно погіршали, розпочалися проблеми всередині організації. 16 жовтня 2015 року Natus Vincere розпустила склад команди Dota 2, щоправда, вже через чотири дні почалася так звана «нова ера», біля витоків якої стояли Dendi та Акбар «SoNNeikO» Бутаєв. Dendi був одним із трьох головних героїв, гравців у Dota 2 , на яких було зосереджено увагу документального фільму Free to Play 2014 року. У ньому розповідалося про становлення українця та його гру на турнірі The International. Данило Ішутін довгий час був капітаном команди, відповідальним за вибір героїв в іграх. Dendi — легенда Dota 2, вважається однією з «візитних карток» Natus Vincere . 2017 року, попри те, що команда Na'Vi не потрапила на The International 2017, популярний Dendi все одно з'явився на турнірі. Він був запрошений зіграти «шоу-матч» проти штучного інтелекту — спеціального бота, розробленого компанією OpenAI для тренування професійних гравців у Dota 2. 17 серпня 2017 Dendi зіграв два матчі проти бота в режимі «1vs1 solo mid», але програв обидва матчі[3]. 2018 року на хвилі невдалих виступів Na'Vi останнього часу дуже багато критики було адресовано саме Dendi. Зокрема, гравця критикували за те, що він «не дає дорогу молодим», а також було багато звинувачень щодо його «медійності» та отримання нечуваних сум від контрактів зі спонсорами. Данил був змушений відповідати на це великим постом, під назвою «Фанам, хейтерам, друзям», у якому гравець відкинув і спростував усі звинувачення. 22 червня Євген Золотарьов, керівник Na'Vi, оголосив, що весь склад Na'Vi вирушає в інактив, тобто, припиняє грати до кінця літа[4]. Під час утвореного «вікна» Dendi виступав як замінник гравця у команді Vega Squadron (Данил допоміг на відбіркових до турніру The Summit 9).

1 вересня 2018 року керівництвом команди було оголошено новий склад, у якому не було Dendi. На знак поваги до гравця в організації було ухвалено рішення включити Данила Ішутіна до «Зали слави» команди Natus Vincere[5]. Також організація запропонувала вболівальникам підтримати колишнього мідера короткими відеороликами зі словами підтримки.

Після виходу з Natus Vincere
[ред. | ред. код]

Попри те, що офіційно контракт Dendi з Na'Vi не був розірваний, у вересні 2018 року Данило став виступати під тегом DTS.Dendi замість звичного Na'Vi.Dendi, що породило припущення про можливість відродження команди DTS Gaming, в якій Данило Ішутін виступав до Na'Vi. У жовтні-листопаді 2018 року Dendi виступав як замінник гравця (стендина) у командах Team Secret (на турнірі «Autumn Brawl») та Vega Squadron (на турнірі «DreamLeague Season 10»). На відкритих кваліфікаціях СНД-регіону до турніру The Chongqing Major виступав у складі збірної команди FTTM (FlyToTheMoon)[6].

У січні 2019 року Dendi приєднався як стендин до нового складу міжнародної команди Tigers[7], де виступав разом з легендарним малайзійським гравцем Чай «Mushi» Е Фуном, дворазовим чемпіоном major-турнірів Девідом «Moonmeander» Таном(Канада) також з Кенні «Xepher» Део(Сінгапур) та Сіватібаном «1437» Сіванатапіллаї (Канада). 22 квітня 2019 року Данил залишив Tigers.

Наприкінці червня 2019 року Dendi приєднався до команди The Pango, де його співкомандниками стали Володимир Chappie Кузьменко, Андрій Ghostik Кадик, Даніял yamich Лазебний та Михайло misha Агатов. У липні команда взяла участь у відбіркових іграх СНД-регіону(кваліфікаціях) до турніру The International 2019, але не змогла виграти кваліфікації.

10 серпня 2019 року контракт Dendi та Natus Vincere офіційно розірвали, Ішутін став «вільним агентом»[8]. У серпні Ішутін виступив як аналітик на The International 2019.

B8 Esports
[ред. | ред. код]

4 вересня 2019 року в інтерв'ю Яні Хімченко у відповідь на питання про плани на майбутнє заявив, що планує створити власну кіберспортивну організацію. У жовтні 2019 року Dendi зібрав команду під назвою «Viet Flashbacks», яка 21 листопада була перейменована на «MR». Крім Dendi до нового складу увійшли Рінат «KingR» Абдуллін (раніше виступав за Moscow Five, Team Empire, Gambit Gaming), Олексій «Nongrata» Васильєв (учасник The International 2018 у складі Winstrike), Нікола «LeBronDota» Попович(відомий виступами за Natus Vincere) і Алік «V-Tune» Горобець(раніше виступав за Hell Raisers).

27 січня 2020 року Ішутін офіційно представив свою нову кіберспортивну організацію, яка отримала назву B8 Esports. До складу організації увійшли троє гравців «MR»: сам Dendi, LeBronDota та KingR, а також Андрій «Ghostik» Кадик (відомий за виступами за Team Empire та Team Spirit) та Олександр «pio65» Заливако, який раніше грав лише за молодіжний склад команди Pavaga Gaming. До анонсу організації Dendi випустив ролик, у якому зіграв самого себе на старості. 23 лютого 2020 року команда B8 із Dota 2 поділила 5-6 місце на турнірі WePlay! Dota 2 Tug of War: Mad Moon та виграла $12 000.

До травня 2020 року у B8 склалася дуже сумна ситуація — організація та її лідер Dendi встановили світовий антирекорд за кількістю програшів, поступившись на 24 картах поспіль.

9 червня 2020 року B8 Esports за довгий час показала перші успіхи з новим складом. B8 перервала свою серію поразок і здобула перемогу в матчі проти FlyToMoon 2.0 і з Cyber Legacy в заключній зустрічі групового етапу на BEYOND EPIC для Європи та СНД.[9]

16 березня 2021 року у команди з'явився менеджер — Олександр "tony" Виговський, а 6 серпня було відкрито склад організації B8 з Counter-Strike: Global Offensive.

12 листопада 2021 року кіберспортивна організація B8 повідомила про те, що Valve повернули DPC слот команді Данила "Dendi" Ішутіна.[10]

Досягнення

[ред. | ред. код]
  • 2nd Place ASUS Open Autumn (2009)
  • 2nd Place OSPL Autumn (2009)
  • 2nd Place Pick League XIII — div1 (2010)
  • 1st Place Storm the Front #3 (2010)
  • 1st Place ASUS Open Spring' (2010)
  • 2nd Place Electronic Sports World Cup (2010)
  • 1st Place ASUS Open Summer (2010)
  • 1st Place MYM Prime Defending #12 (2010)
  • 1st Place ASUS Open Autumn (2010)
  • 3rd Place World DotA Championship (2010)
  • 3rd Place ASUS Open Winter (2011)
  • 3rd Place Intel Challenge: Supercup #7 (2011)
  • 3rd Place OSPL Spring (2011)
  • 1st Place ES-Area GUS #1 (2011)
  • 1st Place ASUS Open Spring (2011)
  • 2nd Place Farm4Fame 3 Series (2011)
  • 1st Place ASUS Open Summer (2011)
  • 2nd Place Darer Tournament (2011)
  • 1st Place Intel Challenge: Supercup #8 (2011)
  • 1st Place The International (2011)
  • 1st Place TECHLABS Cup UA (2011)
  • 1st Place Electronic Sports World Cup (2011)
  • 2nd Place Dota 2 Star Championship (2011)
  • 1st Place ASUS Open Autumn (2011)
  • 1st Place The Premier League (2012)
  • 1st Place The Defense (2012)
  • 2nd Place Dreamhack Summer 2012 Corsair Vengeance Cup (2012)
  • 1st Place The Premier League Season 2 (2012)
  • 1st Place SLTV StarSeries Season Two (2012)
  • 2nd Place The Premier League Masters (2012)
  • 1st Place GosuLeague Season 3 (Division 2a) (2012)
  • 1st Place JoinDOTA Masters Special Edition (2012)
  • 2nd Place The International 2012 (2012)
  • 1st Place SLTV StarSeries Season Three (2012)
  • 3rd Place ASUS Open Final Battle of the Year (2012)
  • 2nd Place The International 2013 (2013)
  • 3rd Place Techlabs Cup 2013 Season 3 (2013)
  • 1st Place SLTV StarSeries Season VII (2013)
  • 1st Place WePlay Dota2 League Season 2 (2013)
  • 1st Place Techlabs Cup Grand Final 2013 (2013)
  • 3rd-4th Place MLG Fall Championship 2013 (2013)
  • 1st Place DreamHack Winter 2013 (2013)
  • 3rd Place RaidCall EMS One Fall 2013 (2013)
  • 1st Place SLTV StarSeries Season VIII (2014)
  • 2nd Place XMG Captains Draft Invitational (2014)
  • 1st Place D2CL Season 2 (2014)
  • 3rd Place DreamHack Bucharest 2014 (2014)
  • 2nd Place HyperX D2L Western Challenge (2014)
  • 13-16 — The International 2015
  • 2nd Place ESL One Frankfurt 2016 (2016)
  • 1st Place StarLadder i-League StarSeries Season 2 (2016)
  • 1st Place Adrenaline Cyber League (2017)
  • 2nd Place Midas Mode (2017)
  • 3rd Place MDL Macau (2017)
  • 3rd Place GESC: Indonesia Minor (2018)
  • 2nd Place BTS Spring Cup: SEA (2019)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Highest Overall Earnings. esportsearnings.com. Архів оригіналу за 10 грудня 2016. Процитовано 10 грудня 2016. (англ.)
  2. Vincere, © 2008-2021, Natus. Natus Vincere - Dendi. navi.gg (рос.). Архів оригіналу за 25 вересня 2018. Процитовано 15 грудня 2021.
  3. Sottek, T. C. (11 серпня 2017). The world’s best Dota 2 players just got destroyed by a killer AI from Elon Musk’s startup. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 1 квітня 2019. Процитовано 15 грудня 2021.
  4. Vincere, © 2008-2021, Natus. Natus Vincere - CEO NAVI.GG.BET — о составе по дисциплине Dota 2. navi.gg (рос.). Архів оригіналу за 6 червня 2020. Процитовано 15 грудня 2021.
  5. Vincere, © 2008-2021, Natus. Natus Vincere - Dendi — в Зале славы Natus Vincere. navi.gg (рос.). Архів оригіналу за 2 жовтня 2018. Процитовано 15 грудня 2021.
  6. Медведева, Яна. Первый чемпион. Как рождалась главная легенда СНГ в Dota 2. www.championat.com (рос.). Архів оригіналу за 6 травня 2018. Процитовано 15 грудня 2021.
  7. Vincere, © 2008-2021, Natus. Natus Vincere - Dendi будет выступать за Tigers. navi.gg (рос.). Архів оригіналу за 23 січня 2019. Процитовано 15 грудня 2021.
  8. Vincere, © 2008-2021, Natus. Natus Vincere - Dendi покидает Natus Vincere. navi.gg (рос.). Архів оригіналу за 10 серпня 2019. Процитовано 15 грудня 2021.
  9. B8 Esports qualifies for playoffs at BEYOND EPIC. hawk.live (англ.). Процитовано 6 квітня 2023.
  10. Valve returned the DPC slot to B8 organization. hawk.live (англ.). Процитовано 7 квітня 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]