Вольфганг Шивельбуш

Вольфґанґ Шивельбуш
нім. Wolfgang Schivelbusch[1][2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився1941(1941)
Берлін
Помер26 березня 2023(2023-03-26)[3][4] (81 рік) Редагувати інформацію у Вікіданих
Берлін, Німеччина[3][4] Редагувати інформацію у Вікіданих
Місце проживанняНью-Йорк[5]
Берлін[5][6] Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Німеччина[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністьжурналіст, літературознавець, письменник, історик культури, independent scholar Редагувати інформацію у Вікіданих
Alma materФранкфуртський університет (1967)
Вільний університет Берліна (1964)[7][3] Редагувати інформацію у Вікіданих
ГалузьІсторична антропологія[3], історія технологій[3][8] Редагувати інформацію у Вікіданих
ЗакладLeibniz-Center for Literary and Cultural Researchd[8] Редагувати інформацію у Вікіданих
Науковий ступіньдоктор філософії (1972)
Науковий керівникHans Mayerd[9] Редагувати інформацію у Вікіданих
Нагороди

Вольфґанґ Шивельбуш (нар. 1941, Берлін) — німецький науковець.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Німецький історик культури Вольфґанґ Шивельбуш народився у 1941 році у Берліні. Після Другої світової війни він штудіював у Франкфурті літературу, театрознавство, філософію й соціологію, але згодом зосередився на історичних дослідженнях процесів європейської модернізації й урбанізації, ролі техніки та технології у повсякденному житті, трансформації колективних уявлень про простір і час у цьому контексті. Вчений застосовував підхід, близький до історії ментальностей та інтелектуальної історії. Його методологія ґрунтується на історичній соціології європейської цивілізації, розвинутій Норбертом Еліасом. І саме ця методологія дозволила Шивельбушу здобути світове визнання. Згодом автор переїхав до США, де продовжував свої дослідження, і наразі ділить своє життя між Німеччиною та цією країною.

Книжки Шивельбуша відомі в усьому світі. Їх перекладено багатьма мовами, зокрема англійською, турецькою, китайською, корейською та японською. У 2003 році Берлінська Академія мистецтв нагородила автора премією Генриха Манна. У 2005 році Шивельбуш став лауреатом наукової премії Фонду Абі Варбурґа, а у 2013 – премії Лессінґа Вільного Ганзейського міста Гамбурґ.

В Україні книжка «Смаки раю», вперше вийшла друком у видавництві «Критика» 2007 року. У 2014 році у видавництві «Ніка-Центр» побачила світ інша книжка цього автора «Розчаклована ніч. До історії штучного світла у XIX столітті».

Загалом, усі праці німецького дослідника мають особливу цінність: звертаючись до історії непомітних уже сьогодні речей, вони створюють опорні точки для нашої уяви, даючи змогу поринути, немов у батискафі, крізь товщу століть у людський світ, яким він був задовго до того, як став нам звичним.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Інтернет-ресурси

[ред. | ред. код]