Вільям Джексон Поуп

Вільям Джексон Поуп
Народився31 жовтня 1870(1870-10-31)
Лондон, Сполучене Королівство
Помер17 жовтня 1939(1939-10-17)[1][2] (68 років)
Кембридж, Англія, Велика Британія
Країна Велика Британія
 Сполучене Королівство
Діяльністьхімік, викладач університету, кристалограф
Галузьхімія
ЗакладКембриджський університет
Аспіранти, докторантиFrederick George Mannd
ЧленствоЛондонське королівське товариство
Національна академія дей-Лінчей
Нагороди

Сер Вільям Джексон Поуп (англ. William Jackson Pope, 31 березня 1870, Лондон, Англія - 17 жовтня 1939, Кембридж, Англія) - англійський хімік.

Біографія

[ред. | ред. код]

Вільям Джексон Поуп народився Хокстоні в сім'ї Вільяма та Аліси (уродженої Хол). Його батьки були завзятими та активними веслійцями, у яких було вісім дітей, серед яких Вільям був старшим. У 1878 році він вступив до Центральної школи в Лондоні, де його здатність швидко вчитися дала йому можливість у дванадцятирічному віці проводити прості хімічні експерименти у своїй спальні. Навчаючись у школі, він також набув великої майстерності фотографа - багато його ранніх фотографій були в ідеальному стані навіть через п'ятдесят років. Звідти він переїхав до Технічного коледжу Фінсбері, де багато чому навчився у Н.П. Армстронга. Згодом вони стали близькими друзями.

Поуп вивчав кристалографію під керівництвом Г.О. Майєрса, і більшість його попередніх досліджень були зосереджені на вимірюванні кристалографічних даних за допомогою гоніометра. Ці дослідження мали важливий вплив на розвиток його хімічної роботи, оскільки вони посилили природну здатність візуалізувати просторові відносини. Це привернуло його до галузі стереохімії, де його найпомітнішими досягненнями було розгадування серії асиметричних оптично активних сполук азоту, сірки, олова та селену. Це призвело до його призначення в 1901 році на кафедру хімії в Манчестерській муніципальній технологічній школі. Він був обраний членом Королівського товариства(FRS) у червні 1902 року, а потім на кафедру хімії в Кембриджському університеті в 1908 році.[3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. SNAC — 2010.
  2. Енциклопедія Брокгауз
  3. Thackray, Arnold; Bowden, Mary Ellen (2005). Chapter 8: The rise and fall of the "Papal State". У Archer, Mary D.; Haley, Christopher D. (ред.). The 1702 chair of chemistry at Cambridge: transformation and change. Cambridge University Press. с. 189—209. ISBN 0521828732.