Нікола Етерович

Нікола Етерович
 Редагувати інформацію у Вікіданих
Народився20 січня 1951(1951-01-20)[1] (73 роки) Редагувати інформацію у Вікіданих
Пучища, Сплітсько-Далматинська жупанія, Хорватія Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Хорватія Редагувати інформацію у Вікіданих
Діяльністькатолицький священник, архієпископ, дипломат, нунцій, викладач університету Редагувати інформацію у Вікіданих
ГалузьМісіологія[2] і канонічне право[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Alma materПапська церковна академія і Папський Григоріанський університет Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовхорватська, українська, італійська[2], німецька[2], французька[2], іспанська[2] і англійська[2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Посадакатолицький архієпископd, titular bishop of Cibalaed, титулярний архиєпископd, апостольський нунцій в Україніd і apostolic nuncio to Germanyd Редагувати інформацію у Вікіданих
Конфесіякатолицька церква[3] Редагувати інформацію у Вікіданих
 Редагувати інформацію у Вікіданих
Герб Ніколи Етеровича

Нікола Етерович (хорв. Nikola Eterović, 20 січня 1951, Пучища) — хорватський римо-католицький архієпископ, ватиканський дипломат, апостольський нунцій в Україні (19992004), генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви з 2004 року. Титулярний архієпископ Цибальський.

Біографія

[ред. | ред. код]

26 червня 1977 року отримав священиче рукоположення з рук єпископа Хварського Целестина Безмаліновича. Здобув докторат з теології. Володіє хорватською, італійською, французькою, англійською, німецькою, іспанською, польською, українською і російською мовами.

З 1980 року — на дипломатичній службі в нунціатурах в Кот-д'Івуар, Іспанії та Нікарагуа. З 1993 — радник секції зв'язків з іноземними державами Державного секретаріату Ватикану. 22 травня 1999 року призначений апостольським нунцієм в Україні, титулярним архієпископом Сисакським. Єпископська хіротонія відбулася 10 липня 1999 року в соборі святого Петра в Римі (головним святителем був Державний секретар Святого Престолу кардинал Анджело Содано, а співсвятителями — архієпископ Спліт-Макарска Анте Юріч і єпископ Хвара Слободан Штамбук. 31 серпня того ж року Нікола Етерович вручив вірчі грамоти Президенту України Леонідові Кучмі.

11 лютого 2004 року Папа Римський Іван-Павло II призначив архієпископа Етеровича генеральним секретарем Синоду Єпископів Католицької Церкви.

30 листопада 2009 року, у зв'язку з тим, що було відновлено дієцезію Сисака, і вона перестала бути титулярною єпархією, архієпископові Етеровичу надано титулярну єпархію Цибали (теперішнє хорватське місто Вінковці).

Архієпископ Етерович є автором книги «Дорогами України».

Література

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Munzinger Personen
  2. а б в г д е ж Чеська національна авторитетна база даних
  3. Catholic-Hierarchy.orgUSA: 1990.

Посилання

[ред. | ред. код]