Orkāns (angļu: European windstorm, Latvijā bieži tiek dēvēta par Rudens vētru) ir spēcīga cikloniskaviesuļvētra mēranajos platuma grādos (Eiropā), kas veidojas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā un virzās ziemeļeiropas un rietumeiropas virzienā. Orkāni visviežāk veidojas rudens un ziemas periodā. Dziļi zema spiediena apgabali ir samērā parasta parādība virs Ziemeļatlantijas un bieži vien tie virzās pāri Lielbritānijas ziemeļu krastam un Īrijai uz Norvēģu jūru, tomēr, kad tie pagriežas dienvidu viezienā, tie var ietekmēt gandrīz jebkuru valsti Eiropā. Orkānu visbiežāk skarto valstu vidū ir Īrija, Lielbritānija un Norvēģija, bet būtībā jebkura valsts centrālajā, ziemeļeiropā un jo īpaši rietumeiropā nav pasargāta no šādas vētras sistēmas.
Ik gadu orkāni Eiropā rada vidēji 1,9 miljardus eiro lielus zaudējumus un 1,4 miljardus apdrošinātāju zaudējumus (1990 — 1998). Orkānus ierindo kā otru augstāko apdrošinātāju zaudējumu cēloni, kas saistīti ar dabas katastrofām (pēc viesuļvētrāmASV).[1]
Spēcīgs orkāns piemeklēja Vāciju, Zviedriju, Dāniju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Netika konstatēti nāves gadījumi vai nopietnas traumas. Vēja brāzmas Vācijā sasniedza 135 km/h un vairāk nekā 100 km/h citās valstīs. Latvijā stiprākās vēja brāzmas tika novērotas Ventspilī, 23 m/s.