A Bang Bang (My Baby Shot Me Down)Cher amerikai énekesnő-színésznő második kislemeze a The Sonny Side of Chér című második nagylemezéről. Az akkori férje, Sonny Bono által írt dal 1966-ban jelent meg, és harmadik helyezést ért el a brit kislemezlistán, továbbá második volt a legjobb pozíciója az amerikai Billboard Hot 100-on, amivel Cher egyik legnagyobb példányszámot elért kislemeze lett az 1960-as években.[1][2]
Nancy Sinatra vette fel a dal egyik legismertebb változatát, amely a How Does That Grab You? című 1966-os albumán jelent meg. Verzióját a tremolo gitárjáték jellemzi, melyet Billy Strange adott elő.[24] Későbbi népszerűségét részben annak köszönheti, hogy felcsendül a 2003-as Kill Bill 1. című Quentin Tarantino filmben is. Tarantino a dalszöveget szó szerinti, véres változatban interpretálja.[25] Sinatra változatát használták fel a BBC csatorna 2005-ös wimbledoni tenisztornájának közvetítésekor, de számos hip-hop előadó is felhasználta a dalt, köztük Audio BullysShot You Down című száma a harmadik helyig jutott a brit kislemezlistán.
A dal Olaszországban is nagy népszerűségnek örvendett 1966-ban, mikor feldolgozta Dalida francia énekesnő. Változata két hónapig szerepelt az olasz kislemezlista első helyén, és aranylemez minősítést ért el. Feldolgozását követően, mely az 1967-es Piccolo Ragazzo című albumára is felkerült, számos olasz előadó, köztük Mina, az Equipe 84 és az I Corvi is elkészítette saját verzióját a dalból. Dalida változata a 2010-es Képzelt szerelmek című film betétdalaként is szolgált.
Frank Sinatra 1981-es She Shot Me Down című lemezére dolgozta fel a dalt. A Vanilla Fudge amerikai rockegyüttes 1967-ben mutatta be saját változatát a dalból, amely az együttesről elnevezett lemezen jelent meg. A Coil 2002 októberében Bécsben dolgozta fel a dalt. Terry Reid verziója az 1968-as Bang Bang, You're Terry Reid című albumán került kiadásra.
↑Chart History – Lady Gaga. Billboard. Billboard, 2021. október 23. [2021. október 23-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. október 23.)
Ez a szócikk részben vagy egészben a Bang Bang (My Baby Shot Me Down) című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.